בעולם המודרני שבו אנו חיים, קיימים תנאים שונים שבין היתר מאפשרים לבנקים להציב מעין הגבלות על חשבונות קיימים. לדוגמא, במקרים בהם יש שיקים ללא כיסוי או לסירוגין, הוראות קבע חוזרות, הבנק יוכל להגביל את החשבון, עד למצב בו כרטיסי האשראי אינם יהיו תקפים יותר והבנק יסרב להעניק ללקוח אשראי. חשוב מאוד לציין כי ההחלטה של הבנק להגביל חשבון של לקוח מסוים היא בהחלט החלטה קשה שמביאה איתה הרבה מאוד השלכות, אך עדיין לא מדובר על גזירה משמים שכן, תמיד יש צעדים בהם ניתן לנקוט על מנת לשחרר את החשבון ולהקל על העניין. אז מה עושים במקרים של חשבון מוגבל, ואילו כלים להגנה ושיפור ביטחון כלכלי עליכם לרכוש במציאות המודרנית שבה אנו חיים? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות.

קרדיט לתמונה Freepik
קרדיט לתמונה Freepik

 

הגבלות על חשבון בנק

בעת בה אנו מדברים על מצבים שונים של חשבון מוגבל, חשוב מאוד לציין כי קיימות מספר מגבלות שונות:

  • הגבלה רגילה - הגבלה רגילה נקבעת במקרים בהם התבצעה משיכה של עשרה שיקים ללא כיסוי במסגרת של 12 חודשים. במקרים כאלו, חשבון הבנק יהיה חשבון מוגבל למשך שנה.
  • הגבלה חמורה - הגבלה חמורה היא בעצם עליית מדרגה מהגבלה רגילה, והיא נועדה בעיקר עבור מקרים בהם הבנק סבור כי ישנו צורך בהתרעה מסוימת עבור אותו לקוח. לדוגמא, במקרים בהם בעל חשבון מוגבל מחזיק בחשבון נוסף שגם הוא הוגבל, הרי שההגבלה תהפוך להגבלה בנסיבות מחמירות. בדרך כלל, הגבלות מסוג זה נמשכות עד שנתיים.
  • הגבלה בנסיבות מיוחדות - אדם שהוגבל מטעם ההוצאה לפועל או על ידי גופים אחרים כמו המרכז לגביית קנסות מוגדר בתור מוגבל מיוחד, והוא ישאר תחת הגדרה זו לאורך תקופת זמן של חמש שנים.

אז מה אפשר לעשות?

חשוב מאוד לציין כי במקרים מסוימים, הלקוח בהחלט יוכל להגיש ערעור, אך זאת רק במקרים בהם לפחות אחד מהתנאים הבאים מתרחש:

  • טעות של הבנק - ניתן להגיש ערעור על מקרים בהם צ'ק סורב בגין טעות של הבנק עצמו.
  • צ'ק שאינו נפרע - ניתן להגיש ערעור גם במקרים בהם צ'ק אינו נפרע על אף שהייתה יתרה בחשבון הבנק של הלקוח שחשבונו הפך להיות חשבון מוגבל.
  • צורך רפואי - גם במקרים בהם הלקוח אינו יכול לטפל בענייני הבנק בעקבות בעיה רפואית או פגיעה ברכוש בהחלט יהיה ניתן להגיש ערעור.

תדאגו גם למרחב שלכם

לאחר שהסדרנו את הנושא של חשבון מוגבל ודרכי ההתמודדות איתו, כעת חשוב מאוד לציין כי דאגה לבטיחות המרחב שלכם היא חשובה לא פחות מדאגה לביטחון הפיננסי שלכם, כך שחשוב מאוד לערוך מעת לעת ביקורת מערכות כיבוי אש. ביקורת מערכות כיבוי אש בעצם עוזרות לכם לוודא כי המערכות שברשותככם עומדות בכל התקנים הרלוונטים ובשעת צורך הן יוכלו לסייע לכם ולהיות אמינות על מנת שתוכלו להיות בטוחים מכל פגע רע ובכך בעצם להציל חיי אדם, שלכם ושל כל הסובבים שלכם. במהלך ביקורת שכזו, יש צורך לבדוק את המטפים ובפרט את אטימותם לצד המיקום בו הם מוצבים. נוסף על כך, יש צורך לבדוק ספרינקלרים שכן, בדרך כלל במסגרת ביקורת שכזו הצנרת המובילה מים אל מתזים תיבדק, זאת מאחר ובמקרים בהם הצנרת הזו אינה במצב טוב הדבר עשוי לסכן אתכם ואת כל הסובבים. בין היתר יבדקו גם השילוט ולוחות החשמל, כאשר המטרה העיקרית מאחורי בדיקה זו היא להחזיר לכם את הביטחון ולוודא כי תהיו מוגנים מפני כל סכנה באשר היא.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…
קרדיט תמונה FREEPIK

נהיגה תחת השפעת סם- איך עורך דין תעבורה יכול לסייע לכם להתמודד עם זה?

שלילה של מינימום שנתיים לרישיון הנהיגה לאחר נהיגה תחת השפעת סם יכול להיות העונש שתקבלו.…