בעולם המודרני שבו אנו חיים, קיימים תנאים שונים שבין היתר מאפשרים לבנקים להציב מעין הגבלות על חשבונות קיימים. לדוגמא, במקרים בהם יש שיקים ללא כיסוי או לסירוגין, הוראות קבע חוזרות, הבנק יוכל להגביל את החשבון, עד למצב בו כרטיסי האשראי אינם יהיו תקפים יותר והבנק יסרב להעניק ללקוח אשראי. חשוב מאוד לציין כי ההחלטה של הבנק להגביל חשבון של לקוח מסוים היא בהחלט החלטה קשה שמביאה איתה הרבה מאוד השלכות, אך עדיין לא מדובר על גזירה משמים שכן, תמיד יש צעדים בהם ניתן לנקוט על מנת לשחרר את החשבון ולהקל על העניין. אז מה עושים במקרים של חשבון מוגבל, ואילו כלים להגנה ושיפור ביטחון כלכלי עליכם לרכוש במציאות המודרנית שבה אנו חיים? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות.

קרדיט לתמונה Freepik
קרדיט לתמונה Freepik

 

הגבלות על חשבון בנק

בעת בה אנו מדברים על מצבים שונים של חשבון מוגבל, חשוב מאוד לציין כי קיימות מספר מגבלות שונות:

  • הגבלה רגילה - הגבלה רגילה נקבעת במקרים בהם התבצעה משיכה של עשרה שיקים ללא כיסוי במסגרת של 12 חודשים. במקרים כאלו, חשבון הבנק יהיה חשבון מוגבל למשך שנה.
  • הגבלה חמורה - הגבלה חמורה היא בעצם עליית מדרגה מהגבלה רגילה, והיא נועדה בעיקר עבור מקרים בהם הבנק סבור כי ישנו צורך בהתרעה מסוימת עבור אותו לקוח. לדוגמא, במקרים בהם בעל חשבון מוגבל מחזיק בחשבון נוסף שגם הוא הוגבל, הרי שההגבלה תהפוך להגבלה בנסיבות מחמירות. בדרך כלל, הגבלות מסוג זה נמשכות עד שנתיים.
  • הגבלה בנסיבות מיוחדות - אדם שהוגבל מטעם ההוצאה לפועל או על ידי גופים אחרים כמו המרכז לגביית קנסות מוגדר בתור מוגבל מיוחד, והוא ישאר תחת הגדרה זו לאורך תקופת זמן של חמש שנים.

אז מה אפשר לעשות?

חשוב מאוד לציין כי במקרים מסוימים, הלקוח בהחלט יוכל להגיש ערעור, אך זאת רק במקרים בהם לפחות אחד מהתנאים הבאים מתרחש:

  • טעות של הבנק - ניתן להגיש ערעור על מקרים בהם צ'ק סורב בגין טעות של הבנק עצמו.
  • צ'ק שאינו נפרע - ניתן להגיש ערעור גם במקרים בהם צ'ק אינו נפרע על אף שהייתה יתרה בחשבון הבנק של הלקוח שחשבונו הפך להיות חשבון מוגבל.
  • צורך רפואי - גם במקרים בהם הלקוח אינו יכול לטפל בענייני הבנק בעקבות בעיה רפואית או פגיעה ברכוש בהחלט יהיה ניתן להגיש ערעור.

תדאגו גם למרחב שלכם

לאחר שהסדרנו את הנושא של חשבון מוגבל ודרכי ההתמודדות איתו, כעת חשוב מאוד לציין כי דאגה לבטיחות המרחב שלכם היא חשובה לא פחות מדאגה לביטחון הפיננסי שלכם, כך שחשוב מאוד לערוך מעת לעת ביקורת מערכות כיבוי אש. ביקורת מערכות כיבוי אש בעצם עוזרות לכם לוודא כי המערכות שברשותככם עומדות בכל התקנים הרלוונטים ובשעת צורך הן יוכלו לסייע לכם ולהיות אמינות על מנת שתוכלו להיות בטוחים מכל פגע רע ובכך בעצם להציל חיי אדם, שלכם ושל כל הסובבים שלכם. במהלך ביקורת שכזו, יש צורך לבדוק את המטפים ובפרט את אטימותם לצד המיקום בו הם מוצבים. נוסף על כך, יש צורך לבדוק ספרינקלרים שכן, בדרך כלל במסגרת ביקורת שכזו הצנרת המובילה מים אל מתזים תיבדק, זאת מאחר ובמקרים בהם הצנרת הזו אינה במצב טוב הדבר עשוי לסכן אתכם ואת כל הסובבים. בין היתר יבדקו גם השילוט ולוחות החשמל, כאשר המטרה העיקרית מאחורי בדיקה זו היא להחזיר לכם את הביטחון ולוודא כי תהיו מוגנים מפני כל סכנה באשר היא.

עדכונים אחרונים

קרדיט לתמונות PIXABAY

הכול על שירותי IT לעסקים

אם יש משהו שניתן לומר על העידן שבו אנחנו חיים, זה שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת בכל יום. מה…
קרדיט לתמונה: אבנר גל

איך מנער פשוט הפכתי להיות איש עסקים מצליח

אבנר גל כילד וכנער ידעתי למלצר, לנקות חדרי מדרגות, ואפילו התקדמתי ביכולות שלי להיות…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכבים בדובאי - מהם ההגבלות לנהיגה

ישראלים רבים נוהגים להגיע לחופשה חלומית ומפנקת בדובאי, בייחוד לאחר הסכמי אברהם ההיסטוריים…
קרדיט תמונה יח

יש לכם טרקטורון ואתם חייבים לעשות לו טיפול במוסך טרקטורונים? קודם תקראו את זה!

אין ספק שכלי כמו טרקטורון הוא משהו שכל אחד חולם עליו. לא לכל אחד יש את המקום לאחסן אותו…
קרדיט תמונה FREEPIK

סרטוני תדמית לעסקים באנימציה - הדרך היעילה להעברת מסרים ב – 2024

הלקוחות הפוטנציאליים שלכם נמצאים ברחבי הרשת – ויש לכם דקה וחצי להרשים אותם. איך מתחרים על…
קרדיט תמונה Dov

ריצוף לבית: אפשרויות פופולריות

בחירת ריצוף לבית היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בעת בנייה או שיפוץ של בית. הריצוף משפיע…