מתוך מגוון רחב של מצבים בריאותיים קשים ומורכבים, אין ספק שמחלת הסרטן היא משהו שרבים מאיתנו מפחדים ממנו. יתרה מכך, אם מדובר על נשים, הרי שסרטן השד הוא אחד מהמאיימים ביותר ויש לכך סיבות שונות. יחד עם זאת, האם בגלל החשש לגלות משהו או לקבל בשורות רעות עדיף לא להיבדק? התשובה היא בפירוש לא. למעשה, היום כל אישה צריכה לדעת, להפנים ולהבין: אבחון של סרטן השד בשלב מוקדם יכול להציל חיים. בנוסף, יש היום הרבה יותר כלים לבצע אבחון סרטן השד ולכן ברור מדוע כדאי להשתמש בהם. זה נכון שלקבל בשורה כזאת ולהבין שאישה כלשהי חולה זה לא פשוט, אך זה עדיף מאשר להתעלם, לא לדעת ולא לטפל.

קרדיט לתמונה: pixabay
קרדיט לתמונה: pixabay

 

איזה אבחון סרטן השד כדאי לבצע?

כתוצאה מכך שיש היום שיטות שונות לאבחון של סרטן השד, טבעי שלא כל אישה תדע איך באמת כדאי לה להיבדק ומה יכול להתאים לה. חשוב להבין שיש כמה נתונים שיכולים להשפיע על העניין, למשל, השאלה בת כמה האישה. מגיל מסוים המדינה שולחת, ואפילו בחינם, כל אישה לעבור אבחון סרטן השד שכולל ממוגרפיה. לעומת זאת, בגילאים אחרים אפשר לפנות אל כירורגית שד מוכשרת כמו ד"ר סמדר פקר ניר ולעבור אצל בדיקות אחרות שמטרתן אבחון. יש גם לא מעט בדיקות אחרות שניתן לבצע, כך שכל אישה צריכה להיות במעקב אצל רופאת הנשים שלה. בצורה כזאת, רופאת הנשים תוכל להמליץ, בין היתר, על האבחונים השונים שמתאימים לכל אישה לצורך גילוי מוקדם של סרטן השד. יש מגוון רחב גם של שיטות טיפול בימינו. לכן, אפילו אם מישהי מקבל את הבשורה המרה, חשוב להבין שהטיפול תלוי בגורמים שונים. למשל, בת כמה האישה, על איזה סוג של סרטן מדובר ועד כמה הוא חמור, באיזה שלב אובחנה המחלה ועוד.

בחירת הרופאה המתאימה

כדי לבצע אבחון סרטן השד בצורה טובה ועקבית, צריך רופאה מתאימה. לצערנו הרב, למרות שיש הרבה מאוד רופאות נשים בישראל, לא כולן עושות עבודה מקיפה. אומנם זה נכון שזו האחריות של כל אישה להיות מודעת לדברים וגם ללכת ולהיבדק, אך בסופו של דבר, גם הנחיה והובלה של רופאת הנשים יכולה לסייע. בנוסף, עוד שאלה מהותית היא כמובן מה עושים עם האבחון. למשל, מה קורה אם הרופאה לא באמת מאתרת את הסרטן למרות שנעשו אבחונים מתאימים? כדי להימנע מכל המצבים האלה, מובן שכדאי יהיה לבחור רופאה מוכשרת ומנוסה. רק כך תוכלו להיות בטוחות שיש מי שבאמת דואגת לכן. הבריאות שלכן היא מעל הכול, שכן כאשר הבריאות נפגעת, איכות החיים שלנו יורדת. לכן חשוב מאוד להיות עם היד על הדופק, לברר ולאתר את הדברים כמה שיותר מוקדם, כדי שניתן יהיה לטפל כראוי ולהציל חיים.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…