לפני שמונה וחצי שנים הקים הישראלי לשעבר גולן פרידמן (32) ביחד עם בן זוגו  פיודור פודגורי (33) את המותג הלונדוני 'פיודור-גולן' המצליב בדים זועקים ואפליקציות ילדותיות עם עיצוב בוגר.  מאז שהם פועלים בזירת האופנה השניים עובדים ביחד עם הסייטליסטית ג'וליה ברנרד, מהארפר'ז באזאר. בתחילת דרכם המקצועית הם זכו ב-Fashion Fring (חצי תחרות חצי מוסד לקידום מעצבים צעירים, הבוררת 10 מעצבים, ששלושת הפיינליסטים מתוכם, אשר נבחרים על ידי שופטים ידועי שם כג'ון גליאנו, מקבלים אופציה להציג בשבוע האופנה של לונדון, כשהזוכה מקבל שלל הטבות ופרסים שמטרתם לתמוך במותג שלו) מה שהקפיץ את המותג שלהם לתודעה.

צילום: אורלי- יח"צ
צילום: אורלי- יח"צ

 

הצעד המשמעותי בקריירה של הצמד היה כשהזמרת ליידי גאגא נכנעה לעיצוביהם והופיעה על הבמה בדגמים שעיצבו לה. אחריה כבר הצטרפו לרשימה המכובדת הזמרות־שחקניות ג'ניפר לופז וריטה אורה והדוגמנית כריסי טיגן.

פרידמן, יליד מושב עין עירון, התגורר בתחילת שנות העשרים לתקופה קצרה בלונדון, ממנה המשיך לניו יורק, ואז שב בחזרה ללונדון, שם החליט להתמקם וללמוד בבית הספר לעיצוב אופנה מרנגוני. בתקופת לימודיו הוא זכה לכמה הזדמנויות יוצאות דופן. את ההתמחות בשנה הראשונה ללימודים העביר אצל המעצב ריצ'ארד ניקול ובשנתיים לאחר מכן, בשנה השנייה והשלישית ללימודים, מצא את עצמו תחת מטרייתו של אחד המעצבים החשובים של העשור האחרון – אלכסנדר מקווין.

את בן זוגו, ומי שהפך עם השנים לשותפו לעיצוב, הכיר פרידמן בזמן ההתמחות אצל ריצ'ארד ניקול. פודגורני (33), יליד לטביה, רכש את השכלתו בתחום האופנה באחד המוסדות המפורסמים בעולם, אשר הוציאה תחתיה שמות כמו דריס ואן נוטן או רף סימונס - האקדמיה המלכותית באנטוורפן. לאחר לימודיו החל לעבוד למשך מספר שנים אצל איסי מיאקי. את מהשורשים של הצבעוניות העזה והססגנוניות הכללית בפרטי המותג ניתן למצוא בעיר הלטבית האפרורית ונטספילס שם הבגדים והופעתה החיצונית של אמו של פודגורי בלטו מאוד, בעיקר על רקע המקום שבו הם חיו.

לתצוגת אביב קיץ 2017 המתאפיינת בקולקציה צבעונית ובועטת, שנראתה כמו תרגיל בדה קונסטרוקציה של צבעים וצורות, וזכתה להד תקשורתי נרחב מעבר לים, נתבקש להשלים מותג הלק הבינלאומי ORLY תוך שהוא נדרש להציג טרנד ציפורניים שישלים עם אופיה הססגוני של הקולקציה: השפעות של הצלם דיוויד לה־שאפל, הבמאי פדרו אלמודובר והמעצבים אלזה צ'יאפרלי וצ'רלס ג'יימס, אינסטגרם, טבע ומדי גברים היסטוריים הם רק חלק מהמוטיבים הרבים שמרכיבים את קולקציית האופנה. חבורת ה"טים לידר" של מותג הציפורניים האמריקאי בחרו ב"קטיקולה המעושרת" כקו המוביל את טרנד הנייל ארט. הטרנד הוצג בדמות ציפורניים שעוטרו במגוון של קווי מתאר באזור הסהר והקטיקולה, אלה הודגשו לרוב בגוונים מנוגדים ובסגנונות שונים: בקווים עדינים ודקים בצמוד לקטיקולה, בהדגשת חצי הסהר הצמוד לקטיקולה וכדומה. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS