ארגון יוצאי מרכז אירופה: "הממשלה מגלה אדישות כלפי התופעות הנחשפות עתה מדי יום ביומו, בבתי החולים, בבתי האבות ובמתקני העזרה הראשונה"

דויד בועז, נשיא ארגון יוצאי מרכז אירופה (ארגון היקים). קרדיט לתמונה: ארגון יוצאי מרכז אירופה.
דויד בועז, נשיא ארגון יוצאי מרכז אירופה (ארגון היקים). קרדיט לתמונה: ארגון יוצאי מרכז אירופה.

ארגון צאצאי היקים בישראל (ארגון יוצאי מרכז אירופה) קורא לממשלת ישראל ולעומד בראשה להכריז לאלתר, נוכח מספר המתים והנפגעים מסיבות של ליקויים בטיפול הרפואי, על התגייסות כללית של הממשלה, כבמצב חירום, לשיקום מידי של מערכת הבריאות בישראל.

אם היה מספר נפגעים דומה כתוצאה מפעולות איבה, הייתה ממשלת ישראל מתכנסת זה מכבר להתייעצויות דחופות ונוקטת בצעדים מרחיקי לכת לטיפול בבעיה.

הממשלה מגלה אדישות כלפי התופעות הנחשפות עתה מדי יום ביומו, בבתי החולים, בבתי האבות ובמתקני העזרה הראשונה. מנהלי בתי חולים מדווחים על תמותה כתוצאה מצפיפות והיעדר רופאים, אחיות וכוח עזר, דיירי בתי אבות מוכים ומושפלים, וחולים כואבים נמקים במכאובם ובמחלתם נוכח התארכות התורים וזמן ההמתנה גם במקרים דחופים של כאב מייסר ושל חיים ומוות.

ארגון יוצאי מרכז אירופה, המטפח את מורשת העלייה היקית שהייתה בין מקימי המורשת הרפואית בארץ הזאת והנחילה את המושג 'בתי הורים' למדינה שבדרך, טוען כי על הממשלה כולה לעשות מעשה להקלת סבלם ולמניעת תמותתם של אזרחיה מחמת הליקויים הנחשפים מדי יום ביומו במערכת הבריאות.