דו"ח מרכז המחקר הוצג בדיון הוועדה למאבק בסמים: מרבית המכורים הם ממעמד חברתי-כלכלי נמוךירידה בכמות המכורים מאז 201080% מהמכורים הם גברים דו"ח חדש של מרכז המידע והמחקר של הכנסת הוצג היום בוועדה למאבק בנגע הסמים והאלכוהול, בדיון לרגל יום המאבק בעוני.

כלים
תמונה: אילוסטרציה
תמונה: אילוסטרציה

מהמחקר עולה כי מרבית המכורים לסמים ולאלכוהול מגיעים ממעמד חברתי-כלכלי נמוך. חוקרת מרכז המחקר שערכה את הדו"ח, רננה גוטרייך, אמרה כי "במסמך ביקשנו לעשות שני דברים – אחד לנסות לאמוד את ההיקף והדבר השני הוא ללמוד על תוכניות ייעודיות לאוכלוסייה זו. באופן כללי עולה כי רוב המכורים לסמים ואלכוהול הם ממעמד חברתי-כלכלי נמוך, זאת מההערכה והתרשמות של אנשי המקצוע".

גוטרייך הציגה את הנתונים לפיהם נרשמו ב-2016 כ-20 אלף מכורים לסמים ואלכוהול, מהם כ-60% מכורים לסמים. באופן כללי נרשמה ירידה בכמות המכורים הרשומים מאז 2010. בנושא ההשכלה הוצגו נתונים חד משמעיים של קשר בין התמכרות להשכלה – כ-40% מהמכורים הם בעלי עד עשר שנות לימוד ו-37% נוספים בעלי עד 12 שנות לימוד. שליש מהמכורים חסרי תעסוקה.

יו"ר הוועדה ח"כ תמר זנדברג אמרה בדיון כי "צללנו היום לתחום שלא נעים לעסוק בו ולא הרבה רוצים לעשות את זה. אנשים מכורים הם האוכלוסייה הכי שקופה. פה בכנסת עוסקים בהרבה היבטים של עוני ורווחה ואפילו פה כמעט ולא מגיעים לאוכלוסייה הזו. עלו פה כמה סוגיות מהמידע והנתונים ומאפייני העוני של אוכלוסיית המכורים וגילינו כמה אינדיקציות שהן שיעור לכולנו על מי אנחנו מסתכלים ובאיזו אוכלוסייה מטפלים".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…
מרס 05, 2019

עיצוב גרפי קורסים

העולם המודרני מציע לנו אין סוף קורסים, קורסים בתחומים שונים מהם פיזיים ומהם וירטואליים.…