דו"ח מרכז המחקר הוצג בדיון הוועדה למאבק בסמים: מרבית המכורים הם ממעמד חברתי-כלכלי נמוךירידה בכמות המכורים מאז 201080% מהמכורים הם גברים דו"ח חדש של מרכז המידע והמחקר של הכנסת הוצג היום בוועדה למאבק בנגע הסמים והאלכוהול, בדיון לרגל יום המאבק בעוני.

כלים
תמונה: אילוסטרציה
תמונה: אילוסטרציה

מהמחקר עולה כי מרבית המכורים לסמים ולאלכוהול מגיעים ממעמד חברתי-כלכלי נמוך. חוקרת מרכז המחקר שערכה את הדו"ח, רננה גוטרייך, אמרה כי "במסמך ביקשנו לעשות שני דברים – אחד לנסות לאמוד את ההיקף והדבר השני הוא ללמוד על תוכניות ייעודיות לאוכלוסייה זו. באופן כללי עולה כי רוב המכורים לסמים ואלכוהול הם ממעמד חברתי-כלכלי נמוך, זאת מההערכה והתרשמות של אנשי המקצוע".

גוטרייך הציגה את הנתונים לפיהם נרשמו ב-2016 כ-20 אלף מכורים לסמים ואלכוהול, מהם כ-60% מכורים לסמים. באופן כללי נרשמה ירידה בכמות המכורים הרשומים מאז 2010. בנושא ההשכלה הוצגו נתונים חד משמעיים של קשר בין התמכרות להשכלה – כ-40% מהמכורים הם בעלי עד עשר שנות לימוד ו-37% נוספים בעלי עד 12 שנות לימוד. שליש מהמכורים חסרי תעסוקה.

יו"ר הוועדה ח"כ תמר זנדברג אמרה בדיון כי "צללנו היום לתחום שלא נעים לעסוק בו ולא הרבה רוצים לעשות את זה. אנשים מכורים הם האוכלוסייה הכי שקופה. פה בכנסת עוסקים בהרבה היבטים של עוני ורווחה ואפילו פה כמעט ולא מגיעים לאוכלוסייה הזו. עלו פה כמה סוגיות מהמידע והנתונים ומאפייני העוני של אוכלוסיית המכורים וגילינו כמה אינדיקציות שהן שיעור לכולנו על מי אנחנו מסתכלים ובאיזו אוכלוסייה מטפלים".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…