מבצע ביקורת ואכיפה של רשות המסים בכפר סבא והסביבה: בעל חברה למכירות באינטרנט בה לא נרשמו 850,000 ₪ "אנחנו מוציאים חשבונית במרוכז פעם בחודש" רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בכפר סבא ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה כפר סבא, התבצעו 146 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 13% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

כלים
מבצע ביקורת ואכיפה של רשות המסים בכפר סבא והסביבה
מבצע ביקורת ואכיפה של רשות המסים בכפר סבא והסביבה

בביקורת בחברה שמבצעת מכירות באתרי אינטרנט גילו מבקרי הרשות רישומים של מכירות בסכום של כ- 850,000 ₪, שלא הוצאו בגינם קבלות או חשבוניות. בעל העסק בתגובה "אנחנו נוהגים להוציא חשבונית מרוכזת פעם בחודש". בביקורת שנערכה אצל קוסמטיקאית בהוד השרון נמצא ספר הזמנות עם רשימת לקוחות. בבדיקה הרישומים נמצא שהכנסות בסך 2,000 ₪ לא נרשמו בספרי העסק. הקוסמטיקאית טענה "אני קצת לחוצה והתכוונתי לרשום אחר כך". בביקורת במכון כושר בכפר סבא נמצאו צ'קים דחויים בכספת בסכום כולל של כ- 3,500 ₪ שלא נרשמו בספרי החשבונות. בעל המקום הסביר "זה צ'קים של לקוחה שלא שילמה את כל התשלום וחיכינו שתשלים את היתרה".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.