בעקבות ניצחון טראמפ: "תוכנית שתי המדינות מתה, הפיתרון הרלוונטי היחיד הוא תכנית הפדרציה" "ניצחונו של דונאלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארצות הברית הוא המסמר האחרון בארון הקבורה של 'פתרון שתי המדינות', הפתרון המדיני המועדף על הממשל הדמוקרטי היוצא, שהפך ללא רלוונטי מבחינה ריאלית.

כלים
עמנואל שחף, יו"ר תנועת הפדרציה
עמנואל שחף, יו"ר תנועת הפדרציה

הפיתרון המדיני הריאלי היחידי שיבטיח את ביטחון ושיגשוג ישראל הוא תוכנית הפדרציה – סיפוח יהודה ושומרון, מתן אזרחות ישראלית לכל תושבי ארץ ישראל ומעבר למימשל איזורי פדרלי ". כך אומר עמנואל שחף, יו"ר תנועת הפדרציה ובכיר לשעבר בשירותי הביטחון (משרד רוה"מ). לדברי שחף: "הנשיא הנכנס טראמפ יהיה מעורב פחות מקודמו אובמה בנעשה במזרח התיכון. הממשל החדש יהיה פתוח יותר לרעיונות חדשים מהממשל הקודם שהיה 'נעול' על פתרון שתי המדינות – ומתואם יותר עם הממשל הרוסי, שגם הוא אינו מחויב לפתרון שתי המדינות.

טראמפ הצהיר כי יעביר את שגרירות ארה"ב בישראל מתל-אביב לירושלים, ואינו מגלה עניין בדרישות המדיניות של הפלסטינים. הוא יאפשר לממשלת ישראל חופש פעולה רב יותר ויטיל עליה אחריות רבה יותר לפתור את הבעיות בעצמה – והאינטרס הישראלי, בתנאי חופש פעולה, הוא להעדיף סיפוח על פני מדינה פלסטינית".

לדברי שחף: "הגיע הזמן שנסתכל למציאות בעיניים: פתרון שתי המדינות אינו בר-יישום עוד. ביהודה ושומרון חיים חצי מיליון מתיישבים ישראלים, שלא ניתן עוד לעקור אותם מביתם, ומדינה פלסטינית עצמאית, ענייה ומסוגרת עלולה להפוך למעוז קידמי של החמאס או דאעש במלחמת ג'יהאד נגד ישראל. ממילא, מבחינה פוליטית, לא ניתן להעביר בישראל החלטה על הקמת מדינה פלסטינית כזאת והעלויות - הפוליטיות והכלכליות - של פינוי ההתנחלויות ופיצוי המתנחלים הן כבר דימיוניות לחלוטין.

הדבר היחיד שהחזיק עד כה את תפיסת שתי המדינות בחיים היה ההתעקשות של הממשל האמריקני הדמוקרטי לראות בה את חזות הכול – והממשל הזה עומד לעזוב".

"נצחונו של טראמפ נותן גם תקווה חדשה. הממשל החדש עשוי לקדם פתרון ריאלי ומעשי יותר לסכסוך – צירוף יהודה ושומרון לישראל, מתן זכויות אזרח לתושבי יו"ש הערבים וכינון ממשל איזורי - פדרלי בישראל, בדגם דומה למבנה הקנטונים של שוויץ, שיאפשר ליהודים וערבים לנהל את ענייניהם הפנימיים באופן עצמאי יותר ויבטיח יציבות, שקט ושגשוג לאורך זמן".

אודות תנועת הפדרציה תנועת הפדרציה היא תנועה פוליטית חדשה שמציעה דרך מדינית חדשה לגמרי, וזוכה לתמיכה של ח"כים וראשי מועצות מימין ושמאל. התנועה הפדרציה מציעה לספח את יהודה ושומרון לישראל, להעניק לתושבי יו"ש הפלסטינים אזרחות ישראלית, ולהפוך את ישראל מהים עד הירדן לפדרציה - מדינה אחת מחולקת לכ-30 קנטונים, יהודיים, ערביים, דרוזים ועוד, שכל אחד מהם ינהל את ענייניו הפנימיים באופן אוטונומי.

התנועה תופשת תאוצה ויש לה תומכים בכירים רבים. לאתר תנועת הפדרציה: http://www.federation.org.il .

תנועת הפדרציה קוראת לשנות את המשטר בישראל למשטר פדרלי המבוסס על שלטון אזורי, בדומה למשטר בארה"ב, שוויץ, ו-25 מדינות נוספות, ולאחד את שטחי יהודה ושומרון (ללא עזה) עם ישראל שבתוך הקו הירוק, כך שי"וש יהיו חלק מישראל הפדרלית והתושבים הערביים ביו"ש יקבלו זכויות אזרח מלאות – ואילו היישובים היהודיים ביו"ש ותושביהם יישארו במקומם.

את התנועה ייסדו עמנואל שחף – בכיר לשעבר בשירותי הביטחון, ואריה הס, בכיר לשעבר בהסתדרות הציונית. לצד שחף והס רשימה ארוכה של אישים מרכזיים התומכים בתנועה וברעיונותיה. ביניהם: ח"כ יהודה גליק (ליכוד); דוד לחיאני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן; אלוף במיל' גרשון הכהן; עלי פאקרי, ראש המועצה המקומית ערב ארמשה; יונתן שוורץ, לשעבר יועצו האישי ומנהל האבטחה של נלסון מנדלה, שעלה מדרום אפריקה לישראל ושימש כעורך "מעריב אינטרנשיונל"; ד"ר חיים אסא, יועץ אסטרטגי, ייעץ בעבר לראש הממשלה יצחק רבין ומייעץ למערכת הביטחון; ד"ר אורי וויסברג, האוניברסיטה העברית; ד"ר יגאל בין-נון, חוקר תולדות המקרא; ד"ר איציק דגני, אוניברסיטת בר-אילן; ד"ר אסעד גאנם, אוניברסיטת חיפה; שלום קוולר, מרצה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…