בעקבות ניצחון טראמפ: "תוכנית שתי המדינות מתה, הפיתרון הרלוונטי היחיד הוא תכנית הפדרציה" "ניצחונו של דונאלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארצות הברית הוא המסמר האחרון בארון הקבורה של 'פתרון שתי המדינות', הפתרון המדיני המועדף על הממשל הדמוקרטי היוצא, שהפך ללא רלוונטי מבחינה ריאלית.

כלים
עמנואל שחף, יו"ר תנועת הפדרציה
עמנואל שחף, יו"ר תנועת הפדרציה

הפיתרון המדיני הריאלי היחידי שיבטיח את ביטחון ושיגשוג ישראל הוא תוכנית הפדרציה – סיפוח יהודה ושומרון, מתן אזרחות ישראלית לכל תושבי ארץ ישראל ומעבר למימשל איזורי פדרלי ". כך אומר עמנואל שחף, יו"ר תנועת הפדרציה ובכיר לשעבר בשירותי הביטחון (משרד רוה"מ). לדברי שחף: "הנשיא הנכנס טראמפ יהיה מעורב פחות מקודמו אובמה בנעשה במזרח התיכון. הממשל החדש יהיה פתוח יותר לרעיונות חדשים מהממשל הקודם שהיה 'נעול' על פתרון שתי המדינות – ומתואם יותר עם הממשל הרוסי, שגם הוא אינו מחויב לפתרון שתי המדינות.

טראמפ הצהיר כי יעביר את שגרירות ארה"ב בישראל מתל-אביב לירושלים, ואינו מגלה עניין בדרישות המדיניות של הפלסטינים. הוא יאפשר לממשלת ישראל חופש פעולה רב יותר ויטיל עליה אחריות רבה יותר לפתור את הבעיות בעצמה – והאינטרס הישראלי, בתנאי חופש פעולה, הוא להעדיף סיפוח על פני מדינה פלסטינית".

לדברי שחף: "הגיע הזמן שנסתכל למציאות בעיניים: פתרון שתי המדינות אינו בר-יישום עוד. ביהודה ושומרון חיים חצי מיליון מתיישבים ישראלים, שלא ניתן עוד לעקור אותם מביתם, ומדינה פלסטינית עצמאית, ענייה ומסוגרת עלולה להפוך למעוז קידמי של החמאס או דאעש במלחמת ג'יהאד נגד ישראל. ממילא, מבחינה פוליטית, לא ניתן להעביר בישראל החלטה על הקמת מדינה פלסטינית כזאת והעלויות - הפוליטיות והכלכליות - של פינוי ההתנחלויות ופיצוי המתנחלים הן כבר דימיוניות לחלוטין.

הדבר היחיד שהחזיק עד כה את תפיסת שתי המדינות בחיים היה ההתעקשות של הממשל האמריקני הדמוקרטי לראות בה את חזות הכול – והממשל הזה עומד לעזוב".

"נצחונו של טראמפ נותן גם תקווה חדשה. הממשל החדש עשוי לקדם פתרון ריאלי ומעשי יותר לסכסוך – צירוף יהודה ושומרון לישראל, מתן זכויות אזרח לתושבי יו"ש הערבים וכינון ממשל איזורי - פדרלי בישראל, בדגם דומה למבנה הקנטונים של שוויץ, שיאפשר ליהודים וערבים לנהל את ענייניהם הפנימיים באופן עצמאי יותר ויבטיח יציבות, שקט ושגשוג לאורך זמן".

אודות תנועת הפדרציה תנועת הפדרציה היא תנועה פוליטית חדשה שמציעה דרך מדינית חדשה לגמרי, וזוכה לתמיכה של ח"כים וראשי מועצות מימין ושמאל. התנועה הפדרציה מציעה לספח את יהודה ושומרון לישראל, להעניק לתושבי יו"ש הפלסטינים אזרחות ישראלית, ולהפוך את ישראל מהים עד הירדן לפדרציה - מדינה אחת מחולקת לכ-30 קנטונים, יהודיים, ערביים, דרוזים ועוד, שכל אחד מהם ינהל את ענייניו הפנימיים באופן אוטונומי.

התנועה תופשת תאוצה ויש לה תומכים בכירים רבים. לאתר תנועת הפדרציה: http://www.federation.org.il .

תנועת הפדרציה קוראת לשנות את המשטר בישראל למשטר פדרלי המבוסס על שלטון אזורי, בדומה למשטר בארה"ב, שוויץ, ו-25 מדינות נוספות, ולאחד את שטחי יהודה ושומרון (ללא עזה) עם ישראל שבתוך הקו הירוק, כך שי"וש יהיו חלק מישראל הפדרלית והתושבים הערביים ביו"ש יקבלו זכויות אזרח מלאות – ואילו היישובים היהודיים ביו"ש ותושביהם יישארו במקומם.

את התנועה ייסדו עמנואל שחף – בכיר לשעבר בשירותי הביטחון, ואריה הס, בכיר לשעבר בהסתדרות הציונית. לצד שחף והס רשימה ארוכה של אישים מרכזיים התומכים בתנועה וברעיונותיה. ביניהם: ח"כ יהודה גליק (ליכוד); דוד לחיאני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן; אלוף במיל' גרשון הכהן; עלי פאקרי, ראש המועצה המקומית ערב ארמשה; יונתן שוורץ, לשעבר יועצו האישי ומנהל האבטחה של נלסון מנדלה, שעלה מדרום אפריקה לישראל ושימש כעורך "מעריב אינטרנשיונל"; ד"ר חיים אסא, יועץ אסטרטגי, ייעץ בעבר לראש הממשלה יצחק רבין ומייעץ למערכת הביטחון; ד"ר אורי וויסברג, האוניברסיטה העברית; ד"ר יגאל בין-נון, חוקר תולדות המקרא; ד"ר איציק דגני, אוניברסיטת בר-אילן; ד"ר אסעד גאנם, אוניברסיטת חיפה; שלום קוולר, מרצה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…
יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…