ספר חדש – 'המדריך לצרכן: מה לעשות כשמגיע שוטר' – מדריך משתמשי קנאביס כיצד למזער את הנזק ממפגש בלתי צפוי עם שלטונות החוק. המדריך, הכתוב בשפה קולחת הטבולה בהומור דק, לוקח את הקורא, מהרגע בו מופיע שוטר העלול לעצור אותו על עישון קנאביס, ועד הרגע בו מוגש נגדו כתב אישום.

עו"ד דקל חץ-דוד עוזר – מנכ"ל ומנהל מסע הבחירות של תנועת 'עלה ירוק' בבחירות 2015 המדריך הקצר, המאויר בעשרות איורים מלאי הומור, נכתב על ידי עו"ד דקל חץ-דוד עוזר – מנכ"ל ומנהל מסע הבחירות של תנועת 'עלה ירוק' בבחירות 2015 ואקטיביסט ידוע בתנועה לללגליזציה של הקנאביס. את המדריך איירה עירית דגני.

"הספר מטרתו להדריך את צרכני הקנאביס בפרט והסמים בכלל מה לעשות ומה לא לעשות, במפגש עם המשטרה, מתוך האמונה כי הרדיפה המשטרתית והפללת צרכנים היא הפשע ולא השימוש עצמו, ולפיכך מצווה לעזור לאנשים להימנע מליפול קורבנות." מסביר עו"ד עוזר.

לדבריו, אין בכתיבת מדריך זה משום המלצה לעשן, וגם אין בו כדי להוות זילזול מכל סוג שהוא במשטרת ישראל. "המשטרה היא ארגון חשוב מאוד שמונע אלימות בחברה, ומשטרת ישראל היא לרוב יעילה וחיובית. לצערנו, כנסת ישראל הטילה עליה לאכוף חוק בזוי ונבזה המזיק לחברה ופוגע בצרכנים באופן אלים ובלתי מוסרי. האשמים במדיניות ההפללה הם חברי הכנסת ולא השוטרים".

לדברי עו"ד עוזר, כשהחל את פעילותו לקידום הלגליזציה, החלו לפנות אליו מדי פעם צרכנים שנתפסו וביקשו לקבל עזרה ראשונה משפטית בסמוך למעצר ולפני חקירות, ובשלוש השנים האחרונות הוא ייעץ לדבריו, למאות צרכני קנאביס כיצד לנהוג במהלך חקירה, וליווה אותם לאורך ההליכים. בשל הביקוש הרב, החליט עו"ד עוזר להוציא את הספר, ולסייע לקהילת המשתמשים הנרדפת.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

קנאביס רפואי - במרפאות הכאב משפילים את החולים

דיון סוער בוועדת הסמים של הכנסת על קנאביס רפואי במרפאות הכאב: טענות הרופאים: 80% מהחולים…

12 סיבות להתחיל להתאמן כבר מהיום / סמנתה קלייטון

סמנתה קלייטון מנהלת ראשית לחינוך גופני ב'הרבלייף'. כול יום אנו מוצאים את התירוץ המושלם…

קנאביס - רוב מוחלט בוועדת ארדן בעד אי הפללה

וועדת הסמים של הכנסת בראשות ח"כ תמר זנדברג ערכה הבוקר דיון בעקבות הקמפיינים השונים בעת…

השר ליצמן: קנאביס צריך להיות מונפק בבתי מרקחת

בדיון ועדת הבריאות של הכנסת, אשר עסק בנושא קנאביס רפואי, אמר היום השר ליצמן: "קנאביס הוא…

קורס אקדמי ראשון על קנביס רפואי באונ' אריאל

קורס אקדמי קנאביס רפואי - חדש וייחודי במחלקה למנהל מערכות בריאות הפקולטה למדעי הבריאות…

קנאביס - בשורה בוועדת הסמים של הכנסת: ישראל בדרך לאי הפללה

הרשות למלחמה בסמים הציגה בפני הוועדה עמדה מפתיעה וחדשה ובה היא מאמצת ותומכת במודל…