השגרירים ומומחי הגנת הסביבה במפעל נשר. צילום: המשרד להגנת הסביבה

שגרירים, מומחי סביבה מחו"ל ואנשי המשרד להגנת הסביבה ביקרו במתקני שריפת הפסולת במפעל נשר שבאזור רמלה. המשתתפים בסיור הדגישו את שיתוף הפעולה בין אירופה לישראל, במיוחד במטרה המשותפת של הגנה על הסביבה, תוך תמיכה בכלכלה ובקידום התעשייה • בין המשתתפים: שלושה שגרירים; מומחים מטעם המשרד להגנת הסביבה מגרמניה; מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה בישראל; מנכ"ל נשר ואחרים

קרא עוד...

שר החקלאות, אורי אריאל

התייחסות נציגות חוקרי מכון וולקני למינוי של הוועדה המייעצת אשר חתם עליה בנימין נתניהו לבחינת העתקת מכון וולקני: "שר החקלאות, אורי אריאל, מקדם את העתקת מכון וולקני על אף שלפניו חוות דעת מגופים מקצועיים ואובייקטיביים מהעבר ומההווה השוללים את יוזמתו.

קרא עוד...

החלפת גלגל, התקנת וישרים והתנעה בעזרת כבלים – אפשר לבצע גם לא במוסך. צילום: אילוסטרציה

ועדת הכלכלה אישרה: החלפת גלגל, התקנת וישרים והתנעה בעזרת כבלים – אפשר לבצע גם לא במוסך. היו"ר כבל: התקנות נועדו לאפשר שירות בסיסי שיקצר את השהייה המסוכנת של רכבים בשול הדרך. ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום את התקנות שנועדו לקבוע את הפעולות המותרות לביצוע ברכב שלא במוסך או במוסך נייד, שהגיש משרד התחבורה.

קרא עוד...

 קרוב לאחד מכל ארבעה ילדים (22%) נצפה מוסע ברכב לא חגור בחגורת בטיחות במושב האחורי

עמותת אור ירוק: קרוב לאלפיים ילדים (גילאי 0-14) נפגעו בתאונת דרכים בעת נסיעה ברכב בשנת 2016. שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "ילדים רבים אינם חגורים היטב. רק אכיפה תביא לשינוי" ביום שישי, 16 בדצמבר, נסעה אמא צעירה בת 27 בסך הכל על ארבעת ילדיה בכביש 6. במהלך הנסיעה, באזור מחלף קרית גת, התרחשה תאונת שרשרת קשה בין מספר רכבים ביניהם גם רכבה של המשפחה, כתוצאה מהפגיעה הקשה, נהרגה האם במקום ושניים מילדיה הקטנים, בני תשע ושנה, נפטרו מאוחר יותר מפצעיהם. שני הילדים ששרדו את התאונה נותרו לבד בעולם.

קרא עוד...

רה"מ בנימין נתניהו בטקס פתיחת מנהרות הראל מציג - ראייה מפוקחת, ראייה הסטורית, ראייה חזונית

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס פתיחת מנהרות הראל - רה"מ נתניהו: "אנחנו היום מציינים אירוע בקנה מידה היסטורי. הוא היסטורי כי הדרך לירושלים, בירת ישראל, מעולם לא הייתה קצרה יותר" ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ השתתפו הבוקר בטקס פתיחת מנהרות הראל כחלק מפרויקט שדרוג כביש 1. מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס:

קרא עוד...

גדי שלסקי מנכ"ל אופטיבוס

בהמשך להחלטת משרד התחבורה להשיק תכנית קווי הזנק, במסגרתה יוקצו משאבים להקמת קווי אוטובוסים ישירים למרכזי התעסוקה, גדי שלסקי מנכ"ל אופטיבוס, המפתחת תחבורה ציבורית גמישה בישראל, טוען כי לא בהכרח קווי התחבורה החדשים יסייעו להפחתת הפקקים.

קרא עוד...

 ד"ר איציק ספיר, ראש המרכז למחקרי אנרגיה, אונ' אריאל בשומרון

מידע לציבור בנושא חיסכון באנרגיה בחימום חדרים – המרכז למחקרי אנרגיה אוניברסיטת אריאל. החורף הקר ועליית התעריפים מנפחים את חשבון החשמל. כל הדרכים לחסכון בחשבון - האם מזגן בחורף מייבש את האוויר יותר מרדיאטור? האם ניתן לנצל מערכת חימום תת רצפתית גם בקיץ? מה הטמפרטורה המומלצת וכיצד ניתן למנוע תחושת מחנק בשל חימום. מאת ד"ר איציק ספיר, ראש המרכז למחקרי אנרגיה, אונ' אריאל בשומרון.

קרא עוד...