שבועיים לאחר שהמאבק למען תחבורה ציבורית בשבת נפתח בהחלטה היסטורית של מועצת העיר תל אביב, שאישרה הצעת החלטה של חברת המועצה תמר זנדברג (מרצ), בשיתוף פעולה עם תנועת "ישראל חופשית" לפיה תונהג תחבורה ציבורית בשבת בת"א – מועצת העיר רמת גן תדון מחר (ה- 29.2) בהצעת החלטה דומה

מועצת העיר רמת גן תדון מחר בהצעת החלטה של חבר המועצה רועי ברזילי (סיעת לב), המוגשת בשיתוף עם תנועת ישראל חופשית, המובילה את המאבק למען תחבורה ציבורית בשבת. לפי ההצעה תבקש עיריית רמת גן ממשרד התחבורה אישור להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, במתכונת מצומצמת.

בשבת שעברה יצאו 400 פעילי ישראל חופשית אל תחנות אוטובוס ברחבי הארץ, וחיכו לאוטובוס בשבת בבוקר, כשהם נושאים שלטי מחאה הדורשים הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. לאחר ההצלחה במועצת העיר תל אביב, מרחיבה תנועת ישראל חופשית את המאבק לעוד ועוד ערים ברחבי הארץ.

מלבד הדיון שיתקיים מחר בעיריית רמת גן, צפויים בשבועות הקרובים להתקיים דיונים במתכונת דומה גם במועצות הערים ברעננה, גבעתיים, קרית אונו וחיפה, שם תידרש מועצת העיר לאשר את הפעלת הכרמלית בשבתות.

מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית: "אלפי ישראלים מחכים לאוטובוס כל שבת, כי הם רוצים להגיע לים או לסבתא שולה, ולא לכולם יש רכב. חידוש המאבק על התחבורה הציבורית בשבת הוא צו השעה, והפעם הציבור החופשי שנפגע כאן מכפייה דתית ינצח. נניע את המאבק לעוד ועוד ערים בעתיד הקרוב, ואם משד התחבורה יסרב לשאר את בקשת העיריות - הסירוב הלא חוקי יעמוד למבחן בג"צ"

רועי ברזילי, חבר מועצת העיר ר"ג: "ההצעה שהגשתי קוראת להפעלת תחבורה ציבורית בשבת במתכונת מצומצמת, תוך התחשבות מקסימלית בציבור הדתי בעיר, ושימוש באוטובוסים היברידיים שקטים שלא יעשו רעש. הסברתי לחבריי מהחזית הדתית במועצת העיר כי גם לשיטתם עדיף אוטובוס שקט אחד שייסע בשבת במקום 20 רכבים פרטיים רועשים."