שר החקלאות

(הדופק הפוליטי)
צילום: דרור הר מילר

מריחים בחירות? שר החקלאות אורי אריאל בביקורת על רה"מ בועידת אצבע הגליל: "אם הממשלה שלנו והעומד בראשה היו משקיעים את הזמן שהשקיעו על התאגיד גם בצפון אז היינו עדים לתפנית חיובית כאן" שרים חברי כנסת וראשי רשויות השתתפו היום בועידת אצבע הגליל במכללה האקדמית תל חי כאשר במוקד יישום החלטת הממשלה לצפון, והיעדר הכוח הפוליטי של הפריפריה בכנסת ובממשלה.

(תשתיות)
שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל

רוצים לדעת היכן הכי קר בארץ? עכשיו זה מגובה בנתונים, לטובת החקלאים הפירות והירקות ולא רק. משרד החקלאות יוזם לראשונה מפת שעות קור לטובת מטעי פירות. המפה החדשה היא ממוצע שעות הקור ב-15 שנים האחרונות ומדגישה את הנקודות הקרות במדינה • המפה תסייע בהחלטת החקלאי לגבי מיקום נכון לשתילת מטעי הנשירים, כדוגמת: אפרסקים, שזיפים, תפוחים ועוד

(תשתיות)
מכון וולקני

איציק בן ישראל ראש המולמו"פ (לשעבר): אני הייתי נמנע מהמהלך להעתקת מכון וולקני. חיים רוסו לשאלתו של יו"ר הוועדה אורי מקלב ענה שבתנאים הנוכחיים העתקת המכון תגרום לפגיעה חמורה במחקר החקלאי. עומר ברלב שיזם את הדיון בוועדת המדע: אני חושב שהחלטה כזו עלולה להביא אותנו להצטער על אובדן הידע המחקרי והטכנולוגי שקיים למדינת ישראל אני חושב שאסור לדבר במונחים של הזזה או העתקה אלא במונחים של הקמה.

(תשתיות)
מכון וולקני

חוקרי מכון וולקני: עוד בטרם התקיים דיון ממצה בשאלה האם בכלל יש להעתיק את מכון וולקני, הוועדה דנה במיקומים אליהם יש להעתיק את המכון, הדבר תמוה ביותר נוכח העובדה שבשבוע שעבר פורסמה חוות דעת ממשלתית שהוסתרה עד כה ועדיין לא הוצגה בפני חברי הוועדה, לפיה העתקת המכון בתנאים הנוכחיים תביא להרס המחקר החקלאי במדינת ישראל. ח"כ עומר ברלב מבקש דיון בוועדת המדע: "אבקש לקיים דיון דחוף על מסקנות הדוח המקצועי תוך פתיחתו לעיון מלא לציבור, ועל השפעתו על תהליך קבלת ההחלטות בעניין עתידו של מכון וולקני".

(תשתיות)
"מינהל המחקר החקלאי, מרכז וולקני"

אלי פיינרמן, ראש מכון וולקני במכתב לחוקרי ועובדי מכון וולקני: "מתנגד במפורש ובאופן חד משמעי להעתקת מכון המחקר" פיינרמן מונה לאחרונה לראש מכון וולקני בדחיפתו ועידודו של שר החקלאות שמקדם את היוזמה להעתקת המכון; נציגות החוקרים בדרישה לשר החקלאות: חשוף את חוות הדעת המקצועית ששללה את היוזמה להעתקת המכון פיינרמן הוסיף במכתבו:

(תשתיות)
שר החקלאות, אורי אריאל

התייחסות נציגות חוקרי מכון וולקני למינוי של הוועדה המייעצת אשר חתם עליה בנימין נתניהו לבחינת העתקת מכון וולקני: "שר החקלאות, אורי אריאל, מקדם את העתקת מכון וולקני על אף שלפניו חוות דעת מגופים מקצועיים ואובייקטיביים מהעבר ומההווה השוללים את יוזמתו.

(ערוץ הקנאביס)
גידול צמח הקנביס למטרת שימוש רפואי חייב להיעשות בהתאם לדרישות איכות קפדניות והולמות מבחינות חקלאיות המתאימות לתוצרת צמחית המיועדת לשימוש רפואי

לראשונה בישראל, משרד החקלאות יממן מחקרים בתחום הקנביס הרפואי - מימון המחקרים הינו צעד חלוצי בישראל, שיאפשר לחוקרים לבצע מחקר בסיסי ויישומי ולפתח כלים ותשתיות מחקר לטובת דור המוצרים הבא של קנביס רפואי. שר החקלאות, אורי אריאל: "זכות נפלה בחלקנו לממן את המחקרים הללו שעשויים להציל חולים רבים. זוהי הוכחה נוספת לכך שהחקלאות מהווה בסיס חשוב לכל תחומי החיים, ובתוכם גם לתרופות מצילות חיים, ואני מברך על המהלך"