שביתה

(כלכלה צודקת)
צילום: יח"צ וועד העובדים

עובדי "תדיראן מערכות" ישביתו את המפעל מיום ראשון עובדי מפעל התעשייה הביטחונית "במד ול"א קרקעי" מקבוצת אלביט מערכות (תדיראן מערכות בע"מ לשעבר) יפתחו ביום ראשון בשביתה וישביתו את כל העבודה במפעל ללא הגבלת זמן.

(כלכלה צודקת)
הפגנת עובדי תדיראן. צילום: יח"צ

עובדי תדיראן מערכות מזהירים מפני שביתה עובדי מפעל התעשייה הביטחונית "במד ול"א קרקעי" מקבוצת אלביט מערכות (תדיראן מערכות בע"מ לשעבר) מאיימים בהשבתת המפעל במידה שההנהלה לא תחזור בה מהצעדים החד-צדדיים שהיא נוקטת בהם למיזוג המפעל עם אלישרא מקבוצת אלביט מערכות.

(מנהלי)
צילום: אילוסטרציה

שלי יחימוביץ' עתרה לביהמ"ש המחוזי בת"א בבקשה לבטל את ההחלטה להציב קלפיות במקומות העבודה ו"קלפיות נודדות": יחימוביץ': "הקלפיות במקומות העבודה מהוות כר להפעלת לחצים ואיומים כלפי ראשי וועדים ועובדים; כדי להבטיח בחירות דמוקרטיות יש לאפשר לבוחרים להצביע בקלפיות ניטרליות.

(כלכלה צודקת)

בשל כניסתם של הצדדים למשא ומתן אינטנסיבי, בוטלה השביתה באגד שתוכננה ליום שני הקרוב ה-7/11.

(כלכלה צודקת)

יו"ר ועד עובדי הפניקס, אורנה ביטון, הודיעה לפני דקות אחדות לכלל עובדי החברה כי מחר (יום ג') תתקיים שביתה כללית בכל החברה

(כלכלה צודקת)

נמשכת מחאת בוחני הנהיגה והצעדים הארגוניים בשירות המדינה צפויים להתרחב, כך הוחלט על ידי מטה המאבק של הסתדרות עובדי המדינה, אחרי שהיום כבר הושבתה יחידת שע"מ והופסקה באופן מלא גביית המיסים, כמו גם גביית הקנסות והאגרות במדינת ישראל.

(כלכלה צודקת)

שביתת בוחני הנהיגה ועובדי משרד התחבורה נמשכת *** במקביל החל ממחר (א'), צעדים ארגוניים בשירות המדינה: כצעד ראשון תופסק גביית המיסים בישראל ולא תהיה גבייה של קנסות ואגרות *** יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "כוונת המדינה להעביר עובדים למעמד של עובדי קבלן ולקדם צעדים חד-צדדיים על גב העובדים, הם ביטויים למדיניות פסולה. לא נסכים לכך" *** יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי: "במידה והסוגיות שנמצאות במחלוקת לא ייפתרו, נחריף את הצעדים"

(כלכלה צודקת)

החרפה בשביתת מרפאות השיניים של קופ"ח מאוחדת - אל שביתת 360 רופאי השיניים של קופת חולים מאוחדת הצטרפו היום גם כ-120 השינניות *** העובדים מוחים על המבוי הסתום במו"מ עם ההנהלה על הסכם קיבוצי שיחול עליהם ועל הפגיעה בתנאי העסקתם *** נציגי העובדים: "אנו שבים וקוראים להנהלת מאוחדת שלא לפגוע במטופלים ולשבת עמנו לשולחן הדיונים"

(כלכלה צודקת)

ההסתדרות השעתה לאלתר את יו"ר איגוד עובדי המעבדות: לאחר שאסתר אדמון בחרה להשבית את כל המעבדות ברחבי הארץ, בניגוד להוראתו הישירה של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הוועדה לתיאום וביצוע אישרה את בקשתו להשעותה מהתפקיד *** ניסנקורן מסר כי הוא רואה בחומרה רבה את צעדיה של אדמון, וכי הוא היה ויישאר מחויב לטפל בכל הצרכים והבעיות של המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות, שבמסגרת הסכם השכר החדש קיבלו תוספת שכר של 15% - כפליים מהתוספת הכללית במגזר הציבורי

(בארץ)

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, יכנס מחר (ד') את בית נבחרי ההסתדרות לישיבה מיוחדת בה תיערך הצבעה לאישור מועד השביתה במגזר הציבורי. בישיבה יקחו חלק איגודים החברים בהסתדרות וועדים מכלל המשק והמגזר הציבורי. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן ויו"ר הנהלת ארגון המורים רן ארז יישאו נאומים במהלך האירוע