עובדי "תדיראן מערכות" ישביתו את המפעל מיום ראשון עובדי מפעל התעשייה הביטחונית "במד ול"א קרקעי" מקבוצת אלביט מערכות (תדיראן מערכות בע"מ לשעבר) יפתחו ביום ראשון בשביתה וישביתו את כל העבודה במפעל ללא הגבלת זמן.

כלים
צילום: יח"צ וועד העובדים
צילום: יח"צ וועד העובדים

העובדים מוחים על מיזוג המפעל עם חברת אלישרא מקבוצת אלביט שההנהלה מנסה לכפות עליהם ללא הסכם ודורשים ביטול מלא ומוחלט של כל המהלכים החד-צדדיים למיזוג המפעל. יו"ר ועד עובדי תדיראן מערכות, סטריאן פינקל, יכנס את העובדים מחר ב-10:00 בבוקר לאסיפה שבה ידונו על החרפת העיצומים הארגוניים מחר ועל הכוונה להשבית את המפעל ביום ראשון.

במפעל הוכרז סכסוך עבודה ב-21 למרץ. היום ממשיכים העיצומים במפעל שהחלו אתמול.

העובדים חוסמים את כניסתם של הספקים למפעל. הבוקר הגיעה משטרה למפעל בשל חסימת הכניסה, אבל פינקל הסביר להם שמדובר בסכסוך עבודה ושהם מתנהלים לפי כל דין והמשטרה עזבה כלעומת שבאה.

לדברי פינקל: "הנהלת אלישרא צריכה להבין שאין לעשות מיזוג בכפייה. אם מיזוג אז רק בהסכם, אנחנו לא ניתן לעשות אותו בכפייה. ההנהלה צריכה לחזור בה מכל הצעדים החד-צדדיים שביצעה כדי לקדם את המיזוג, ורק אחרי שהצעדים האלה יבוטלו נשב למשא ומתן מכובד".

"ההנהלה ממזגת בפועל בין שני המפעלים. בכל פעם שבעל תפקיד בכיר בתדיראן מערכות עוזב או פורש, ההנהלה ממנה במקומו בעל תפקיד מאלישרא, וכך אנשי אלישרא מנהלים בפועל את עובדי תדיראן. מבטלים נהלים של תדיראן וקובעים במקומם נהלים של אלישרא. לפני שנה וחצי הקימו חברה-בת בשם סיגמאביט שאמורה לספק לנו ציוד ואנחנו מחויבים לקנות ממנה. סיגמאביט החלה להתחרות בנו. בסיגמאביט אין הסכמים קיבוציים והם מעבירים אליה עבודה שלנו. ההנהלה מנסה לרוקן אותנו מתוכן ושנישאר בלי עבודה. בשנת 2014 הנהלת אלישרא חתמה עם תדיראן מערכות על 'נייר הבנות' שלפיו בן היתר לא תהיה האחדה של הפעילות. את ההסכם הזה הנהלת אלישרא מפרה כיום ביודעין."