מערכת החינוך פותחת את השבוע הלאומי לגלישה בטוחה באינטרנט: השנה, מתמקדת הפעילות ב"משפחה ברשת" – משרד החינוך ממליץ לבתי הספר לקיים מפגשים עם ההורים להעלאת המודעות לגלישה נבונה/ במהלך שבוע זה מקיימים בתי ספר: דיונים עם מומחים ברשת, סדנאות ושיחות הסברה

מערכת החינוך פותחת היום, א', את השבוע הלאומי לגלישה בטוחה באינטרנט, ותנעל אותו ביום ו' (ה- 10.02.2012). במהלך שבוע זה יקיימו בתי הספר סידרה של פעילויות הסברה, סדנאות ודיונים עם מומחים (בתחום גלישה בטוחה ברשת), כאשר שיאו השבוע יתקיים ביום ג', יד' בשבט, ה- 7.2.12 בפעילויות הסברה לאחר הלימודים באשכולות הפיס.

ישראל ביחד עם 74 מערכות חינוך במדינות שונות בעולם מקיימות את היום הבינלאומי לגלישה בטוחה ברשת (S.I.D- Safe Internet Day) בסימן - "משפחה ברשת", במטרה להעלות את המודעות ולזמן שיח בין הורים לילדיהם, ולחשוב יחד על תפקיד התלמידים וההורים בשמירה על עצמם ואחרים ברשת.

במשרד החינוך מציינים, כי רשת האינטרנט יוצרת לנו ולילדינו עושר רב של הזדמנויות מגיל צעיר: חיבור בין אנשים, צריכת מידע, במה להבעת דעות ועוד. לצד ההזדמנויות, חשוב לזכור, כי בגיל צעיר קשה יותר להכיל את כמות המידע שברשת, להבין את מכלול ההשלכות החברתיות של תקשורת אינטרנטית.

משרד החינוך ממליץ לבתי ספר לקיים מפגשים עם ההורים להעלאת המודעות לגלישה נבונה ומספקים הדרכה חינם להרצאות הורים לאורך השנה כולה. בשבוע הלאומי יתקיימו הרצאות להורים בשעות אחר הצהריים בארבעים בתי ספר ברחבי הארץ, ההרצאות יעסקו בשמירה על ביטחון הילדים ויועברו על ידי עובדי חברת מייקרוסופט.

בין החידושים השנה - שתי ערכות לפעילות משותפת מורים – הורים - תלמידים, העוסקות בשמירה על ביטחון הילדים ברשת, חיזוק הקשר ההורי בשיח על הרגלי גלישה של תלמידים והתמודדות עם מצבי סיכון ברשת, הערכות פותחו בשיתוף המשרד לביטחון הפנים. החומרים מונגשים בשפה העברית והערבית.

כאמור, שיאו של היום יתקיים בכ- 70 אשכולות הפיס ותפוחי הפיס, בסדרה של פעילויות הסברה נוספות. במקומות אלה יוצגו סיפורי מקרה אמיתיים, ולאחר מכן יתקיימו דיונים עם צוותי מומחים, אשר יעסקו בהיבטים התנהגותיים-רגשיים, היבטים חוקיים ואמצעי הגנה טכנית ברשת האינטרנט.

בפאנלים ברחבי הארץ ישתתפו יועצים חינוכיים, שוטרים, סנגורים ציבוריים, עובדי מייקרוסופט, תלמידים והורים. במספר אשכולות יציגו תלמידים עשייתם בתכנית "שומרי מסך" של חברת גוגל.

במסגרת הפעילות ההסברתית לתלמידי החטיבות העליונות יפעלו כמאה חיילים מחיל התקשוב ויקיימו דיון מובנה בנושאי אינטרנט בטוח.

שיעורים מקוונים מסדרת "נפגשים ברשת" - יתקיימו בהשתתפות כעשרים אלף תלמידים מכיתות ה' – ו', אשר יפגשו מומחה מתחום ההיי טק מחברת מייקרוסופט וישוחחו על נושא אבטחת מידע ברשת, יקבלו כלים טכנולוגיים לשמירה על ביטחונם האישי ברשת, יענו על סקרים און ליין ויתקשרו זה עם זה.

הפעילות של שבוע זה היא חלק מתוכנית כלל מערכתית המיושמת לאורך כל השנה כאחת מתפוקות התוכנית להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21. במשרד מציינים את חשיבות שיתוף הפעולה עם גורמים שונים ובכללם: משטרת ישראל, חיילי צה"ל, אגף מצילה במשרד לביטחון הפנים, סנגוריה ציבורית לנוער, איגוד האינטרנט הישראלי, חברת מייקרוסופט, חברת אינטל, חברת גוגל ועמותת אשנב.