ארגון זכויות האדם בצלם ייסד לראשונה בתולדותיו, מועצה ציבורית לארגון. במועצה החדשה חברים נשים וגברים, אנשי רוח ותרבות, פעילים חברתיים, אנשי אקדמיה, וסופרים מהבולטים במדינה, וביניהם רבקה מיכאלי, דויד גרוסמן, רונה קינן, עמוס עוז, חוה אלברשטיין ועוד

לדברי ג'סיקה מונטל, מנכ"ל בצלם: "אנחנו גאים, מתרגשים ומתחזקים מתמיכתה הפומבית של קבוצה כה מרשימה של ישראלים. בהצטרפותם למועצה הציבורית של בצלם מבטאים אנשים אלה לא רק את תמיכתם בעבודתו של בצלם, אלא גם מסר שלפיו השמירה על זכויות האדם, גם במציאות המורכבת של חיינו כאן, היא ערך חיוני לעתידה של החברה הישראלית ולדמוקרטיה".

המועצה הציבורית של בצלם מונה 34 נשים וגברים מתחומי האקדמיה, התרבות, המשחק, הזמרה, המשפט, הספרות והחברה.

הרשימה המלאה של חברי המועצה: א.ב. יהושע, עו"ד חוסיין אבו חוסיין, חוה אלברשטיין, גילה אלמגור, השופט בדימוס מיכאל בן יאיר, ד"ר יוסף ג'בארין, דויד גרוסמן, נורה גרינברג, רות דיין, פרופ' אריאל הירשפלד, אלוף הראבן, פרופ' נטע זיו, מכרם ח'ורי, קלרה ח'ורי, פרופ' גלית חזן-רוקם, דוד טרטקובר, פרופ' יוסי יונה, ד"ר אלון ליאל, אמל מורקוס, רונית מטלון, רבקה מיכאלי, פרופ' אבישי מרגלית, פרופ' ששון סומך, פרופ' סמי סמוחה, עמוס עוז, רונה קינן, דני קרוון, פרופ' מרדכי קרמניצר, מיקי קרצמן, פרופ' דוד קרצמר, פרופ' יגאל שוורץ, פרופ' אליס שלוי, ויקטור שם-טוב, הרב דוד רוזן

מכרם ח'ורי: "האמת הפשוטה שכל אדם באשר הוא אדם ראוי שיכבדו את זכויותיו הפכה להיות נושא שצריך להיאבק עליו ועל הלגיטימיות שלו בשיח הציבורי. אני מקווה שתמיכה פומבית תוסיף משקל למאבק לזכויות האדם ותציב אותן במקום הלגיטימי והראוי". רבקה מיכאלי: "הצטרפתי לבצלם כי אני רוצה להישאר בצלם".

פרופ' מרדכי קרמניצר: "חביב אדם שנברא בצלם". בחברה הישראלית מתנהל מאבק על המחויבות לכבוד אנושי – כבודו של כל אדם או כבודו של היהודי בלבד. במאבק הזה חובה לעמוד לצידם של המגוננים על כבוד האדם כערך אוניברסאלי. "בצלם" הוא מן החשובים שבהם."