הטכנולוגיה ניצחה את גנבי האייפון: ראשיתו של האירוע לפני מס' ימים, כאשר לחנות בנתניה נכנסו שני "טיפוסים חשודים", ובצאתם מהמקום הבחין הבעלים שנגנבו ממנו שני מכשירי האייפון יקרי הערך שלו. מה שהגנבים לא ידעו הוא שבמכשירים אלו הותקנה אפליקציית אייפון ייחודית, המהווה מערכת אבטחה אשר מופעלת במידה והמכשיר נפתח ללא קוד הבעלים

במקרה כזה, מצלם המכשיר את האדם שמנסה לפתוח אותו ושולח את תמונת החשוד היישר אל הדו"אל של בעליו. בנוסף, משדר המכשיר את המקום בו הוא נמצא לידיעת בעליו.

חמוש בפרטי מידע אלו פתח בעל המכשירים את תיבת המייל שלו, לשם שודרו תמונות הגנבים ולמד בנוסף שהמכשירים שלו נמצאים בתנועה לעבר דרום הארץ, ואף החליפו בדרכם מס' ידיים. משהתברר כי המכשירים הגיעו לעיר רהט , פנה הבעלים לתחנת רהט וביקש את טיפול המשטרה.

משטרת רהט פעלה מיד ובאמצעות פרטי המידע שסיפק האיש ומודיעין איכותי, איתרו השוטרים תוך זמן קצר את המכשירים הגנובים לאחר שאלו נמכרו לתושב העיר. החשוד בהחזקת הרכוש הגנוב נעצר לחקירה בה מסר לחוקרים את פרטי האיש שמכר לו אותם.

"הרכוש הגנוב הוחזר לבעליו החוקיים אשר הודה לשוטרים על ההיענות המהירה. חקירת האירוע עדיין נמשכת במטרה לאתר ולהביא לדין את החשודים בגניבה." מסר תמיר אבטבי, דובר מרחב הנגב במשטרת ישראל.