ח"כ אורית זוארץ (קדימה), מגישת הקובלנה נגד ח"כ זועבי בעניין מימון המשט: "ועדת האתיקה, באיחור ניכר של שנה, קובעת באופן חד משמעי כי ח"כ זועבי פגעה פגיעה חמורה בכנסת במדינה ובאמון הציבור, וגוזרת עליה עונש מגוחך של השעייה לשבועיים מפעילות הכנסת. בכוונתי לפנות למבקר המדינה בכדי שיחקור את כלל מקורות המימון של ח"כ זועבי בכל נסיעותיה ופעילויותיה"

"פנייתי לועדה התמקדה במקורות המימון לנסיעה שנעשו כנראה ע"י גוף חיצוני עויין לישראל, וזאת ללא אישור ועדת האתיקה ללא שקיפות ובקרה כפי שנקבע בתקנון הכנסת. זועבי בהתנהלותה ממשיכה לצפצף על החוק על הכנסת ולנצל את מעמדה, חסינותה ואת כספי משלם המיסים להסית נגד מדינת ישראל אותה היא אמורה לייצג" אומרת זוארץ.

זוארץ הוסיפה: "לא ייתכן שחברת כנסת שאת שכרה משלם הציבור בישראל תיתמך ע"י גופי טרור עלומים ותהיה נושאת דברם והזרוע הביצועית שלהם בכנסת ישראל. מאחר וח"כ זועבי מצפצפת על החוק באופן גלוי ומתריס, ולא חושפת את מקורות המימון בכוונתי לפנות למבקר המדינה בכדי שיחקור את כלל מקורות המימון של ח"כ זועבי בכל נסיעותיה ופעילויותיה"

באגודה לזכויות האזרח גינו בחריפות את החלטת ועדת האתיקה של הכנסת, להרחיק את ח"כ חנין זועבי מדיוני הכנסת עד לתום מושב הקיץ.

לדברי עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, "חברי ועדת האתיקה אינם מוסמכים להעניש ח"כים על עמדותיהם הפוליטיות. במקום לכבד את הכרעת הבוחר, פועלים נציגי הרוב בכנסת – ולא בפעם הראשונה – כדי להשתיק את מי שדעותיהם שונות."

כיום תלויות ועומדות עתירות שהוגשו לבג"ץ נגד החלטת ועדת הכנסת, לשלול מח"כ זועבי זכויות מסוימות עקב השתתפותה במשט. במסגרת העתירות הללו, הורה בג"ץ לכנסת לנמק מדוע לא תבוטל החלטת ועדת הכנסת.

גם בתנועת גוש שלום מחו היום כנגד ההחלטה הפוגעת בזועבי: "ההחלטה שהתקבלה היום להשעות את ח"כ זועבי, בדומה לחוק החרם שהתקבל בשבוע שעבר, ההצעה להקים ועדות חקירה לארגוני זכויות האדם שתידון מחרתיים וכל יתר מבול היוזמות הפרלמנטאריות הגזעניות והאנטי-דמוקרטיות העולות מדי יום ביומו, היא חלק ממסע שיטתי ומאורגן שמטרתו הסופית למחוק, להרוס ולהחריב כל סימן וזכר לדמוקרטיה במדינת ישראל, להוציא מהכנסת את נציגי האוכלוסייה הערבית וגם את היהודים שוחרי השלום, למנוע כל אפשרות של ביטוי ופעילות פוליטית למי שמתנגד לכיבוש ולהתנחלויות." אומרים בגוש שלום.

"הגשמתה מטרתם של אנשי הימין המשתולל בכנסת תיצור בישראל משטר של דיקטטורה לאומנית וגזענית, משטר מנודה ומוקע שבהכרח יעלה על מסלול התנגשות עם העולם כולו וידהר אל החורבן. אין זה מקרה שהגל העכור הזה מתעורר כאשר שלטון הכיבוש שמקיימת מדינת ישראל על מיליוני פלסטינים כבר הגיע לשנתו הארבעים וארבע – יותר משני שליש כלל תקופת קיומה של מדינת ישראל.

מעבר לקו הירוק אין ומעולם לא הייתה דמוקרטיה, קיימת שם דיקטטורה צבאית לאומנית ומדכאת אשר מופעלת בידי הצבא ובידי המתנחלים, בני חסותו של הצבא. אם לא תשכיל הדמוקרטיה הישראלית לסיים ברגע האחרון את הכיבוש, יחסלו שלוחותיו של הכיבוש את מה שנותר מהדמוקרטיה, ובסופו של דבר יחריבו את מדינת ישראל עצמה." מוסיפים בגוש שלום.