סוגיית מאחז מגרון מזעזעת את המערכת הפוליטית: מחלוקת כבדה סביב סוגיית הריסת הבתים. ח"כ דני דנון (ליכוד) יסייר מחר (ג') במגרון ויברך את התושבים על ההסדר המסתמן: "נבחרנו לבנות וכך נעשה"

המשא ומתן בנוגע לישוב מגרון נמשך מזה שנה וחצי, הצעות שונות הוצגו ועד כה המחלוקת על הריסת הבתים לא איפשרה את סיכום המתווה. מסתמן כי נמצאה הנוסחה לפתרון המחלוקת- פינוי הישוב יידחה בשנתיים, כאשר במהלכם ייבנה ישוב חדש, 2 ק"מ מהישוב המקורי, על אדמות מדינה.

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון, יסייר מחר (ג') בישוב מגרון, על רקע המחלוקת סביב סוגיית הריסת הבתים: "מגרון מהווה סמל של ציונות- בנייה ביהודה ושומרון היא חובתה של ממשלת הליכוד" אמר.

לדבריו, המחלוקת סביב הריסת המבנים של מגרון לאחר העתקת הישוב לקרקעות מדינה, עמדה בלב המחלוקת. מסתמן כי המבנים בו לא יהרסו: "הצלחנו להשאיר את העוגה שלמה- גם עמידה בחוק וגם שמירה על ההתיישבות" אמר דנון.

באשר למבנים והשטח בישוב המקורי- הם לא יהרסו: "תמונות הפינוי של יהודים מביתם לא יחזרו על עצמם במגרון. מדובר בהישג משמעותי להתיישבות ביו"ש, ולברית האידיאולוגית שלה עם הליכוד."

דנון יבקר מחר בישוב מגרון, בכדי לברך את התושבים ולהבהיר להתיישבות כולה: "הליכוד אתכם, וההתיישבות היהודית ביו"ש היא בשר מבשרה של מפלגת הליכוד".