במהלך הדיון קיבל בית הדין הצבאי את עמדת פרקליטיהם של שני האחים, תושבי הדרום, המשרתים בשירות סדיר, שהגיעו להסדר עם הפרקליטות הצבאית לעונש מופחת יחסית ומקל באופן משמעותי נוכח עברם הנקי ונסיבות משפחתיות קשות - השניים שכלו את אחיהם בפעילות מבצעית בעזה

בית הדין הצבאי בחיפה גזר לאחרונה 30 ימי מאסר בפועל ו-20 ימי מאסר בפועל על שני אחים תושבי הדרום, חיילים בשירות סדיר, שהואשמו בשימוש בסם מסוג קנביס בנסיבות אזרחיות. אב בית הדין השופט כרמל ווהבי קיבל את טענת פרקליטיהם עוה"ד דנה נוף ואילן כץ שטענו כי מדובר במעידה חד פעמית של האחים שהביעו חרטה על המעשה, הודו בהזדמנות הראשונה ופניהם להמשך שירות תקין  ביחידתם. עו"ד נוף ציינה בדבריה כי ראוי לשקול עונש מופחת בשל הנסיבות המשפחתיות הקשות של השניים, שכלו את אחיהם במהלך פעילות מבצעית בעזה ומתמודדים עדיין עם האובדן.

בית הדין הצבאי דן בעונשם של השניים במסגרת פרשייה שחשפה חקירת מצ"ח ערבה בסוף חודש ינואר השנה. בהסכמת הצדדים על מנת להקל גם על ההורים השכולים שהגיעו לדיונים מהדרום, נערכו דיונים תכופים עד לקבלת גזר הדין במסגרת הסדר עליו הסכימו הצדדים. בכתב האישום נטען כי הנאשמים עשו שימוש בסם מסוג קאנביס -דבר הנחשב לעבירה חמורה במסגרת הצבאית - במספר הזדמנויות בחודשים מאי- דצמבר 2011 ונעצרו במסגרת פרשייה בה מואשמים גם חיילים נוספים חיילים בעישון סמים  בנסיבות אזרחיות. במהלך החקירה הופלל אחד האחים בשימוש בסם על ידי אחיו דבר שהוביל להגשת כתב האישום.

עו"ד דנה נוף: "מייד לאחר שנפגשתי לראשונה עם שני האחים ועם הוריהם פניתי לתביעה הצבאית שהבינה את רגישות התיק, הנוגע לחייה של משפחה שכולה. גיבשנו הסדר במסגרתו השניים יודו במעשה ואף יביעו חרטה, תוך דגש על כך שמדובר במעידה שלא תחזור על עצמה ולאור העובדה שהאחים מבקשים לשוב ולשרת ביחידתם ולהשלים את חובתם למדינה. העונש שניתן הינו מאוזן ומעיד על הרגישות הרבה שבה טופל התיק כולו".

עו"ד כץ אשר שימש בעבר בתפקיד ס. פרקליט צבאי ראשי, ציין כי לא זכור לו מקרה דומה שבו היה ניגוד עצום בין הדין לבין ההזדהות עם נסיבותיה הקשות של המשפחה , לפיכך,  הובהר  לתביעה  הצבאית שחששה כי רמת ענישה מקלה עלולה להוות תקדים למקרים אחרים לא רלוונטית.