בעקבות הפרסומים על כוונת מנהל התכנון להסיר מחר את ההגנה על למעלה משליש משטחי החופים שורה של ארגוני תושבים ברחבי הארץ יחד עם ארגוני הסביבה בפנייה דחופה לשר כחלון: "עצור את התוכנית. החופים לא שייכים לבעלי עניין, אלא לכולנו, לילדינו ולנכדינו. האינטרסים של מיליוני תושבים קודמים לאלה של היזמים"

קרא עוד...

מכונה למיחזור פסולת חקלאית

במסגרת עידוד מחזור פסולת חקלאית הוקם בדרום מפעל ראשון למחזור פסולת חקלאית * בשבוע שעבר נחנך במעמד השר להגנת הסביבה * מוטי דנן, מנכ"ל נגב תעשיות מחזור: "טיפול נכון בפסולת החקלאית ימנע נזקים רבים, זיהומי קרקע, סכנת שריפות, הצטברות חיידקים וזיהומי קרקע"

קרא עוד...

צבאים במצפה נפתוח

העירייה תומכת בהקמת יער קהילתי במקום תוכנית בנייה. קק"ל: "שמחים על ההחלטה. תוכנית הבניה באזור אינה פתרון לדיור בר-השגה ויש בירושלים עתודות בנייה ל-66 אלף יחידות דיור. כולם מבינים שלא נכון לפגוע ביערות ובשטחים הפתוחים"

קרא עוד...

ברוכים הבאים ל"הגדת השבט" – שבוע וחצי של חוויות, טיולים, הרפתקאות, הצגות, יצירה, בנייה, מחנאות, בישול ולימודים עם הטבע והסביבה ברוח ההגדה של פסח, וכל זה ב-1,250 שקלים.

קרא עוד...

הפגנה מול ביתו של יונה יהב: ''לעצור את הבנייה בגבעת העזים''

המאבק נגד הבנייה וסלילת הכביש המסוכן בגבעת העיזים בחיפה עלה מדרגה: 30 תושבים משכונת רמת בגין הפגינו מתחת לביתו של ראש העיר, בקריאות: "יהב תתעורר, ילדינו לא הפקר". המפגינים ליהב: "רוצה כביש? תסלול בשכונה שלך"

קרא עוד...

האם יתבטל הדיון שתוכנן להקמת נחל הקישון? 'אדם טבע ודין':"לא לגזול את כבשת הרש של מטרופולין חיפה, לאשר את הקמת פארק נחל הקישון במתכונתו המורחבת". הפארק שתוכנן להתפרש על שטח של 1,200 דונם צומצם ל-568 דונם ולפי טיוטת ההסכם עם עיריית חיפה והמשרד להגנת הסביבה מתוכנן להצטמצם ל-160 דונם בלבד. 'אדם טבע ודין': "מדובר בהעדפה גלויה של האינטרס הכלכלי קצר המועד על פני האינטרס הציבורי ארוך הטווח"

קרא עוד...