איגוד ישיבות ההסדר מתריע כי תקציבן של ישיבות ההסדר שצריך להעביר משרד הביטחון עד סוף השנה טרם הועבר ובעקבות זאת, ישיבות רבות בסכנת קריסה כלכלית. כעת טרם החל תהליך העברת הכספים ובישיבות חוששים כי המערכות להעברת התקציב לשנת 2011 ייסגרו

עשרות ישיבות הסדר ממתינות להשלמת העברת תקציבן ממשרד הביטחון לשנת 2011 שאמור להסתיים עד סוף החודש, אך בפועל המשרד עוד לא החל בתהליך העברת הכספים.

איגוד ישיבות ההסדר אשר מאגד כ-60 ישיבות הסדר מתריע כי אם משרד הביטחון לא יתחיל בתהליך העברת הכספים תוך ימים ספורים, המערכות להעברת התקציב לשנת 2011 ייסגרו ובכך ישיבות הסדר יקלעו למצוקה כלכלית קשה.

תקציבן של ישיבות ההסדר לשנת 2011 עמד על סך 22 מיליון ₪ כאשר רוב הסכום עדיין לא הגיע לישיבות. משרד הביטחון שאמור להעביר את הסכומים מעכב את העברת הכספים ואף עוד לא החל בהעברת הכספים, דבר שמקטין את הסיכויים לקבלתו בשנה הנוכחית.

גורמים שונים, חוששים כי משרד הביטחון אינו משחרר את התקציב במטרה להשתמש בו כ"קלף מיקוח" מול ועדת הכספים ובכך להשיג תקציבים בתחומים אחרים. כידוע, ועדת הכספים מורכבת בין היתר ממספר חברי כנסת מהימין אשר תקציב ישיבות ההסדר קרוב ויקר לליבם, ומסיבה זו משרד הביטחון מחזיק את הכספים כבן ערובה מול הוועדה על מנת להשיג תקציבים בתחומים שמשמעותיים למשרד הביטחון.

באיגוד מציינים כי מספר ישיבות כבר מתמודדות עם קשיים כלכליים ומעכבות תשלום משכורות לעובדים ולספקים וחוששים כי התופעה תתרחב ותגיע לעוד ישיבות הסדר במידה ולא יחלו באופן מיידי בתהליך העברת התקציב.