מצפה רמון

(חלל)

רשות מקרקעי ישראל תקצה למועצה המקומית מצפה רמון כ- 36 דונם בשני מגרשים למטרת הקמת "מצפה כוכבים". המצפה יחשוף בפני הקהל את חווית השמיים במדבר ויעניק ידע והיכרות עם גרמי שמיים וחוויות תצפית בכוכבים באמצעות ציוד מקצועי מתקדם.

(דרום)
השר קרא וראש מועצת מצפה רמון רוני מרום בפגישה במועצה וכן במרכז המבקרים ע"ש אילן רמון ז"ל

"הנגב הוא צורך חיוני ונכס לאומי - חייבים להשוות את המיסוי במצפה רמון לזה של העיר אילת ולהשלים את שדה התעופה במקום ולהפריח בכך את השממה."

(תיירות בארץ)
חנוכה בהר הנגב - שפע פעילויות לילדים

להכין סביבונים מסבונים, ללטף אלפקות, להתגלגל על החול ולצפות בכוכבים! חנוכה בהר הנגב: 25.12.16 – 01.01.17 - המרחב המדברי של הר הנגב (מצפה רמון ורמת נגב) מושלם בדיוק בעונה הזו לטיולי יום וגם לילה בחיק הטבע, או מהסמטאות האורבניות של רובע דרכי הבשמים. המטיילים שיגיעו יוכלו ליהנות מסדנאות הכנת סביבונים מסבונים במפעל 'פארן', סיפורי לולאות ושטיחים באתנו-סנטר, קערת מרק חם בגלריית 'אתר בניה' שנבנית ונהרסת באופן מתמיד, טיולי אופניים, סיורים מודרכים, כביש הגבול המערבי (כביש מספר 10) שנפתח שוב לתנועת מטיילים בין עזוז להר כרכום ובדרך אפשר ליהנות מטיול אל 'בור סבחה' ואל מצפור קדש ברנע בגבולה המערבי של מדינת ישראל, תערוכה חדשה בצריף בן גוריון, הופעות פסטיבל אינטימדבר ועוד.

נוצר ב-02.08.2016 02:08
(דרום)
כוכבים בפארק תמנע. קרדיט חגית גל

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב מזמינים אתכם לאירוע המרכזי של הקיץ בנגב – לילה של מטאורים במצפה רמון ובערבה

(בארץ)

חוות גמלים שהוקמה ללא היתר ובניגוד לחוק על אדמות מדינה, פונתה ע"י מסיג הגבול שניסה להשתלט על הקרקע, בעקבות פעולות אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה. הפולש נאלץ להתפנות לאחר שהובהר לו כי אם לא יפנו את הקרקע בעצמו הוא יפונה לפי החוק ואף ייתבע על עלויות הפינוי

(תיירות בארץ)

ועדת התכנון מחוז דרום אישרה אתמול את תכניתה הגדולה של רשות מקרקעי ישראל לפיתוח תיירותי מצפה רמון. התכנית ששטחה 1,100 דונם נערכה בשיתוף עם משרד התיירות ומטרתה להפוך את מצפה רמון לאחד מיעדי התיירות המרכזיים בישראל. לאחר שנים רבות בהן היו בעיר מספר מצומצם של בתי מלון התכנית שקידמה רשות הופכת את מצפה רמון לעיר תיירות מרכזית ותשנה את פניו של הנגב הדרומי .

(חלל)

ביום שני ה-12 באוגוסט 2013, יתקיים פסטיבל "גשם של כוכבים" במצפה רמון, עם שיאו של מטר המטאורים "הפרסאידים" השנתי, שיראה היטב בשמי הארץ בליל ה-12/8/13. במסגרת פסטיבל גשם של כוכבים 2013, בשיתוף עם בי"ס שדה הר הנגב, מכון דוידסון, מכון ויצמן והמועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א, תוחשך תאורת הרחוב במצפה רמון, והחוגגים ושוחרי האסטרונומיה יהנו מצפיה מיטבית במופע השמיימי

(כלכלה צודקת)

בתום דיונים ארוכים, אישרו ביניהן המועצה האזורית רמת נגב והמועצה המקומית מצפה רמון הסכם היסטורי בין הרשויות ,במסגרת ההסכם, תעביר רמת הנגב למצפה רמון 2.5 מליון ₪ מדי שנה, והרשויות יפעלו יחד לקידום פרויקטים משותפים ולפיתוח אזורי

(תיירות בארץ)

מצפה רמון בפרויקט חדש להצלת שמי הלילה: תחשיך את הרחובות כל יום חמישי מ-12 בלילה לטובת "פסטיבל שמי לילה" שבועי, במסגרת ההיערכות לקבלת התואר הבין לאומי הנכסף "שמורת שמי לילה"

(תיירות בארץ)

בסופ"ש הקרוב, שישי-שבת ה-7-8 ביוני 2013, יתקיים "חג המכתש" במצפה רמון בחסות המועצה המקומית, בית ספר שדה הר הנגב, מרכז מדע רמון ועמותת קשת. במסגרת הפנינג "חג המכתש" יתקיימו הופעות, סיורים מודרכים על שפת המכתש ובתוך היישוב, יריד אומנות ותוצרת ייחודית מהנגב, הרצאות בנושא חברה וסביבה תחרויות צילומים וסיפורים ועוד.