בית המשפט העליון קבע כי יש להוכיח קשר סיבתי בין אירוע לחימה לבין נזק פרטני שנתבע מקרן הפיצויים. העליון קיבל את ערעור מס רכוש ופסק כי תביעות חקלאי גוש קטיף אינן עומדות בנטל להוכחת נזק ממשי

קרא עוד...

כיצד זכו הנהגים בתאונות ההזויות ביותר לפיצויים בעשרות אלפי שקלים? הנהג יצא מרכב חונה, החליק על שקית וקרע את ברכו. האיש תבע את חברת הביטוח שהכחישה את עצם אירוע התאונה. נהג רכב אחר, בדק מים ברכבו בעוד המנוע פועל. האיש הפיל את פקק מד המים אל תוך המנוע, ונפצע כשניסה לחלצו. גם במקרה זה התכחשה חברת הביטוח לחבותה, וטענה כי אין מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. בשני המקרים בית המשפט פסק פיצויים לנהגים בעשרות אלפי שקלים.

קרא עוד...

לדעת פרופ' אביעד הכהן, דיקן המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" הסיכוי שבג"ץ יתערב בהחלטת ראש הממשלה נמוך למדי. "מבחינה תיאורטית יש בוודאי אפשרות כזו, ובהיותה החלטה מנהלית יש לבג"ץ סמכות להתערב בה ואפילו לבטלה. עם זאת, הסיכויים לכך נמוכים למדי

קרא עוד...

בעקבות מותו הטרגי של הפעוט אמש בבריכת נוי בהרצליה, עו"ד דפנה פישר שטיפלה בעבר במקרה שבו עיריית ירושלים התרשלה וגרמה למותה של הילדה רחל סופר לאחר שמעדה לבור מים פתוח, שופכת אור על האחריות לתאונה.

קרא עוד...

בהחלטה התקדימית, של ועדת ערר לענייני ארנונה של עיריית ת"א, נקבע כי תשלום הארנונה יחול על הנהלת התחנה המרכזית ולא על הקונים. עו"ד נועה טלבי-לייפנברג: "55 שנים לאחר שקנה חנות בתחנה המרכזית החדשה, אך מעולם לא השמיש אותה, זכה הקונה לצדק ונמנעה ממנו הוצאה כבדה ומיותרת."

קרא עוד...

בית המשפט חייב את בנק הפועלים להסיר שעבוד מרכב שנמכר במגרש, למרות שרוכש הרכב ידע שהוא רוכש רכב משועבד. בית משפט השלום בתל אביב (כבוד השופטת שרון גלר) קיבל תביעה כנגד בנק הפועלים בע"מ ומוכר רכב וקבע, כי למרות שרוכש רכב משומש ידע כי הרכב אותו הוא רוכש משועבד לטובת הבנק, הוא זכאי לקבל את הרכב לידיו כשהוא נקי מכל שיעבוד.

קרא עוד...