מחר - יום ראשון, 11/12 - יום שידורים מיוחד ברדיו כל השלום, במחאה על סגירת התחנה לפני כשבועיים וחצי בהוראת שר התקשורת, בהשתתפות: אביב לביא, בילי מוסקונה-לרמן, יהודה נוריאל, דרור פויר, שי ניב, ירון טן-ברינק, שיר נוציסקי, דפני ליף, מרב מיכאלי, תומר שרון, קוואמי ולירון תאני, רועי צ'יקי ארד

תחנת הרדיו הישראלית-פלסטינית "כל השלום" משדרת מזה שבע שנים ברישיון, משטחי הרשות הפלסטינית ברמאללה תוך הסכמה ושיתוף פעולה מצד משרד התקשורת. לפני כשבועיים וחצי החליט במפתיע משרד התקשורת כי שידורי התחנה אינם חוקיים והורה על הפסקת השידורים ברדיו, זאת ללא כל בסיס חוקי וללא הליך הולם. מאז משודרים שידורי התחנה באינטרנט בלבד.

לפני כשבועיים וחצי נקרא אחד ממנהלי התחנה, ח"כ (לשעבר) מוסי רז, לחקירה באזהרה, ונדרש להביא להפסקה מיידית של שידורי רדיו "כל השלום" מרמאללה, תוך איום מפורש, כי אם לא יעשה כן – ייעצר ובמקביל יוחרם כל ציוד אולפן ההקלטות והשידור באינטרנט של התחנה בירושלים.

בעקבות זאת, ביום ראשון האחרון הגישה התחנה עתירה לבג"צ בגין פגיעה קשה בעיקרון היסוד של חופש הביטוי וזאת מטעמים פוליטיים, תוך שימוש לרעה בסמכויות מינהליות.

מוסי רז, המנהל הישראלי של רדיו "כל השלום": "סגירת רדיו כל השלום היא מקרה מובהק של סתימת פיות וניסיון להשתקת המאבק נגד הכיבוש וכל מי שחושב אחרת מהממשלה. אני נפעם מההתגייסות של עיתונאים רבים כל כך להגן על חופש הביטוי בשעה קשה זו ומזמין את כולם להאזין ולהזדהות עימנו ביום השידורים המיוחד".

יום השידורים נועד לתת במה חופשית ופתוחה לעיתונאים, שדרנים ואנשי תקשורת, ובכך להגיב על המתקפה על חופש הביטוי, הנעשית בחסות מקבלי ההחלטות בכנסת ישראל. ברדיו "כל השלום", רואים את סגירת התחנה כחלק ממתקפה מתוזמנת על הדמוקרטיה הישראלית והתקשורת הישראלית.

יום השידורים יועבר באמצעות אתר האינטרנט של הרדיו, כאשר בכל שעת שידור ישדר עיתונאי אחר, יזמין אורחים, ישדר מוסיקה ויאמר ככל העולה על רוחו.

לו"ז יום השידורים:

9:00 – אביב לביא

10:00 – תמי מולד חיו

11:00 – בילי מוסקונה-לרמן מראיינת את ארנה מור-עמוס על העסקה ישירה של עובדי קבלן

12:00 – יהודה נוריאל

14:00 – דרור פויר ושי ניב

15:00 – ירון טן-ברינק

16:00 – שיר נוציסקי ודפני ליף

17:00 – מרב מיכאלי

18:00 – תומר שרון

19:00 – מוסי רז מראיין את דפני ליף

20:00 – קוואמי ולירון תאני

21:00 – רועי צ'יקי ארד

להאזנה לשידורי רדיו "כל השלום": http://allforpeace.org/heb/