כלים

מחאה ציבורית נגד העלאת מחירי הדלק והחשמל: הערב (שבת) בשעה 20:00 צפויה לצאת מכיכר רבין בתל אביב תהלוכת לפידים של פעילי המחאה החברתית, בדרישה מראש הממשלה להתערב מיידית ולבטל את המעמ על מחירי מוצרי התשתיות על מנת לבלום את העליה המתמשכת במחירם. כזכור, הלילה בחצות אמור מחיר הדלק לחצות לראשונה את קו שמונת השקלים ומחיר החשמל צפוי לעלות בכמעט 10%

אמש הוקמו בכיכר רבין מספר אוהלים במחאה על עליית מחירי הדלק ומאות פעילי מחאה זרמו בשעת לילה מאוחרת למקום. כוחות גדולים של משטרה שהגיעו למקום פירקו את האוהלים ואף בוצעו מעצרים. אולם כמה עשרות פעילי מחאה נותרו במקום במשך כל שעות הלילה והחל משעות הבוקר זורמים למקום פעילי מחאה רבים.

העצרת שתתקיים הערב מאורגנת על ידי קואליציה של ארגוני מחאה בניהם מחאת הדלק, תנועת עמי, התנועה לצדק חברתי, מחאת הקוטג ותנועת המחנה המשותף.

http://www.youtube.com/watch?v=HGbUgEXowJ8

״ראש הממשלה חייב להתערב אישית בנושא באופן מיידי ולהודיע על ביטול המעמ על החשמל, הדלק והמיים מהלילה באופן מיידי. לא יתכן שבשעה שאזרחי ישראל נאנקים תחת הנטל הכבד של עליית מחירים בכל תחומי החיים, הממשלה מגדילה את ההכנסות שלה ממיסים ממוצרי התשתית שהם הבסיס לחיים של כל משפחה בישראל. לאור העובדה שנגיד בנק ישראל עדכן רק השבוע את תחזית הצמיחה לשנת 2012 כלפי מעלה, הפגיעה בהכנסות המדינה מביטול המעמ יתקזזו מול עליה בהכנסות ממיסים שצפויה לאור העלאת תחזית הצמיחה” אומרים עידן מילר ובועז נול, ראשי תנועת המחנה המשותף.