עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון החלה להפיץ גלריית מחאה של תשע תמונות של שרים, חברי כנסת ואישים חרדיים שפניהם ושמותיהם טושטשו. הפרויקט קרוי "הדרת מדירים" ומטרתו להמחיש למנהיגים ואישים חרדיים את התחושה כאשר הם אלה שמודרים מהמרחב הציבורי, ולא נשים

כל הפוליטיקאים שנבחרו מקדמים הדרת נשים מהמרחב הציבורי. זאת, אם באמצעות תמיכה בקווי הפרדה ואיסור על שירת נשים ואם באמצעות שותפות במפלגות שאינן מיוצגות על ידי נשים, ופועלות למניעת בחירת נשים לתפקידים ציבוריים.

עסקנים הקשורים ליהדות התורה וביטאוני המפלגה מקדמים ללא הרף את יוזמת קווי ההפרדה ופועלים להרחבתה. חברי כנסת של המפלגה יוצאים כאשר שרות נשים במליאת הכנסת או באירועים אחרים. ש"ס פעלה לאחרונה למנוע ייצוג של נשים בוועדה למינוי דיינים. במשך השנים שבהן היא שולטת במשרד לשירותי דת לא מינתה אפילו יו"ר אשה אחת של מועצה דתית.

בין האישים בגלריה: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שמשרדו מעורב בטקסים מדירי נשים, ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול מש"ס שאפשר את פריחת הקנאות והאלימות נגד נשים בעירו, והשר אריאל אטיאס מש"ס שהקים את תחנת הרדיו מדירת הנשים "קול ברמה". כן הולבנו פניו של המרואיין שהסביר לכתב ערוץ 2, שהוא "אדם בריא", כיוון שהוא תומך ביריקות לעבר ילדות בנות 8.

גלריית התמונות הועלתה לאתר חדו"ש ולדף הפייסבוק של הארגון וכן תופץ כסרטון מחאה ל-YTube ובכלים שונים של רשתות חברתיות בעברית, אנגלית ורוסית. את הגלריה הכין מעצב הבית של חדו"ש אריה זונשיין מחברת Lionways.

הרעיון למחאה מתבסס על פעולותיו של האתר החרדי "לדעת". האתר העלים לאחרונה את פניה של ראש אכ"א האלוף אורנה ברביבאי מתמונה של ישיבת החוץ והביטחון של הכנסת. בעבר טשטש את  פניה של פרופסור רות גביזון מהתמונה של ועדת וינוגרד לחקר מחדלי מלחמת לבנון השנייה. באחת התמונות בגלריית המחאה של חדו"ש טושטש הלוגו של האתר.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב אומר כי "הפרויקט בא להשיב למדירים במטבע שלהם, ולהראות כי אפשר וצריך להדיר את המדירים. מי שאחראי לאפליית הנשים אינם רק הבריונים האלימים היורקים עליהן ומגדפים אותן ברחוב אלא גם ובעיקר הממסד החרדי, הנותן להם את ההשראה והגיבוי. זאת, כאשר הוא מסרב לכלול נשים במעגלי המנהיגות, מקדם את קווי ההפרדה ואת כלי התקשורת שמדירים נשים, ופוגע בנשים בבתי הדין הרבניים."

לדברי רגב, "בכל הצעדים האלה משדרת המערכת הפוליטית החרדית לבריונים ברחוב ובאוטובוסים, שמאבק להעלמת נשים מהמרחב הציבורי יתקבל בברכה. הגיעה העת", אמר רגב, "להדיר את המפלגות החרדיות מהקואליציה ולהקים ממשלה אזרחית. רק ממשלה כזו תוכל לבצע את המהפכה האזרחית הדרושה לישראל ובין היתר לשים קץ לתופעת קווי ההפרדה".

רשימת התמונות בגלריה:

"האדם הבריא" - הסביר לכתב ערוץ 2 למה נכון לירוק על ילדות.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) - משרדו שותף לטקסים מדירי נשים.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס (ש"ס) - הקים את ערוץ הרדיו המזוהה עם ש"ס קול ברמה, המדיר נשים בעקביות.

אתר האינטרנט החרדי לדעת - מטשטש תמונות נשים.

יו"ר סיעת יהדות התורה ישראל אייכלר - עזב כנס סיפורי ילדים בגלל שירה של מקהלת ילדות.

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול (ש"ס) - אפשר את פריחת האלימות נגד נשים וילדות בעירו.

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת משה גפני (יהדות התורה) - בעקבות פרסום הוראות נגד הדרת נשים בצה"ל, קרא לגברים חרדים לא להתגייס.

שר הפנים אלי ישי (ש"ס) - פעל לסיכול מינויה של פעילת זכויות הנשים רחל עזריה לסגן ראש עיריית ירושלים.

ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין (יהדות התורה) - כל קווי האוטובוס בעירו הם קווי הפרדה.

השר לשירותי דת יעקב מרגי (ש"ס) - לא מינה אף אישה ליו"ר מועצה דתית.