בדרכים

נהגים רבים קיבלו לפחות דו"ח אחד מאז שהוציאו רישיון. הכוונה לדו"ח שניתן בעקבות אי ציות לתמרור או בעקבות חניה במקום לא מתאים וכדומה.
השאלה כמה מאתנו ידעו האם מדובר בדו"ח מוצדק או שלא.

קרא עוד...

לא מעטים הם המקרים שבהם אנשים המעוניינים בכמה עשרות אלפי שקלים או בכמה מאות אלפי שקלים מוכנים לשקר לחברת הביטוח כדי לקבל ממנה פיצויים. זה לא פשוט, אבל הם מוכנים להקריב משהו בעבור הכסף הזה שהם מעוניינים לקבל, לא משנה להם עד כמה הדרך שבחרו בה היא לא ישרה ולא הוגנת.

קרא עוד...

משמעותו של הדין הפלילי הוא הסדרת היחסים בין אדם לחברו, והסדרת היחסים בין אדם למדינה, במדינת ישראל הדין הפלילי מבוסס על המשפט האנגלי, זאת מכיוון ובהתחלת הקמתה של מדינת ישראל שלט המנדט הבריטי בארץ ישראל, מכאן כי חוקים אשר היו קיימים דאז, עברו להיות ולהוות את מרבית החוקים אותם אנו רואים עד לימים אלו.

קרא עוד...

טוען רבני הוא מי שהוסמך לייצג אתכם בפני בתי הדין הרבניים לאחר שקיבל את רישיונו מטעמו של בית הדין הרבני הגדול. מתלבטים האם לפנות לבית הדין הרבני? עליכם להתייצב בפניו של בית הדין הרבני? אנו ממליצים לבצע זאת על ידי ייצוגו של הטוען הרבני.

קרא עוד...

חקירות מצ"ח הן ראשי תיבות של "משטרה צבאית חוקרת". תפקידה של היחידה המיוחדת הזו בצבא הוא לחקור חיילים בצבא הסדיר, אנשי קבע, אזרחים עובדי צה"ל או כל מי ששייך לארגון הצבאי בגין עבירות פליליות שונות דוגמת עבירות סמים או אלימות. מכיוון שחקירות מצ"ח הן חקירות פליליות לכל דבר, חשוב לשמור על קור רוח, ואף יותר חשוב לפנות לעורך דין צבאי כדי לדעת להתנהל במהלך החקירה.

קרא עוד...

כל התנהלות מול מערכת גדולה ונוקשה מחייבת קבלת עזרה מצד אנשי מקצוע, ובפרט מומלץ ליישם עצה זו כשמדובר על סוגיה משפטית שמתעוררת תוך כדי השירות הצבאי. כשמגיעים עם עורך דין צבא הגנה לישראל, על המערכות השונות שלו – מצ"ח, הפרקליטות הצבאית ובתי הדין המשויכים לצה"ל – מתייחסים באופן שונה לגמרי לחייל. כלל זה תקף בין אם מדובר בחייל בשירות סדיר, איש קבע, מי שנמצא בשירות מילואים פעיל או זומן לשירות כזה ולמעשה גם לאזרחים עובדי צה"ל שגם הם עלולים להיקלע לתסבוכת משפטית. כמו כן חשוב להיעזר בעו"ד מיומן במגוון רחב מאוד של מקרים – עבירות נפקדות ועריקות, שימוש לא הולם בנשק, חשד להטרדות מיניות, שימוש בסמים ועוד.

קרא עוד...