מאז תחילת כהונתי בכנסת ב-3 השנים האחרונות אני עמל, יחד עם ח"כ אורי אריאל, לעשות כל שביכולתנו להביא לחיבור בין שתי המפלגות האחיות. ניסינו להתנות את כניסת שתי הסיעות לממשלה בכך שרוה"מ נתניהו יכבד את מילתו לצרף גם יחד את שתי הסיעות לממשלה. לצערנו הדבר לא צלח וסיעת האיחוד הלאומי הודרה מן הממשלה. מאז רק הולכת וגוברת ההבנה בציבור ובין חברי הסיעות האחיות כי אין אפשרות אחרת מלבד העובדה שהאיחוד הלאומי והבית היהודי ירוצו ברשימה אחת לכנסת. הפיצול המכאיב עולה לציבור היקר שלנו ביוקר

כלים

איך יתכן שסלתה ושמנה של האומה, הציבור האיכותי ביותר במדינה, הנושא את כתר החינוך, כתר ההתיישבות, כתר השותפות בגיוס לצה"ל, כתר ערכי המשפחה והחסד, מועם כוחו ומודרות רגליו משדה ההשפעה בתחום המדיני. איך הרשינו לנתניהו להתעמר ולהתעלל בנו כך? הרי לוּ היינו מחוברים לרשימה אחת חזקה וגדולה המבטאת את כוחנו האמיתי, הרי שכל מסכת ההשפלות בארץ-ישראל ובנו לא היתה באה לעולם.

כוחנו המוחלש בכנסת הוא שאיפשר ההכרזה המבישה על "שתי מדינות לשני עמים", את הקפאת הבנייה היהודית, את הריסות אלפי התחלות הבניה ומבני המגורים ביו"ש, לאת ההשפלות שעוברים מיטב צוערנו, קציננו וחיילנו, את האיומים המוחשיים על הריסת השכונות והמאחזים הותיקים.

ההחלשה המלאכותית הזו שלנו גורמת לכך שעל אף שלא מעט אנשים טובים התברגו בסיעת הליכוד בכנסת, אין להם את הכח מול החלטות הווטו, חדשות לבקרים, של נתניהו, עם כל הרצון הטוב שלהם.

כפי שאמרנו בתחילת הדרך לפני שלוש שנים, החיבור הזה הוא דרישת ציבור, הוא דבר מוכרח ואף אחד לא יוכל לעצור את המהלך הזה. אני סבור שבהמשך הדרך הציבור גם רוצה שהחיבור הזה יהווה בסיס גם להתחברות שלנו עם ש"ס ויהדות התורה.

אני אתמוך בכל מאודי ביוזמת חברי המפלגות הגדולות להעלות את אחוז החסימה בצורה דרמטית כי אז לא תיוותר לנו ברירה ואז נוכל לכהן בעתיד כשרי ביטחון, חוץ, וחינוך, וגם נשאף שהציבור הדתי יזכה להנהיג את המדינה. בכך ייפסקו ההתכתשויות בין הדתיים והחרדים ונפסיק את חלוקת התפקידים הקטנים והעלובים לנציגינו שמזכירה לנו התנהלות שטעטעלית בגלות.

כן! אני רואה את זה קורה! איך זה יהיה, איך הקדוש ברוך הוא יעשה את זה, איך הוא ישפיע מטובו על גדולי ישראל, על רבני ישראל ועל הציבור שלנו, להתארגן ללכת ביחד, את זה עדיין אינני יודע.

אבל בעתיד המאד נראה לעין הבית היהודי והאיחוד הלאומי יתחברו! אין אפשרות אחרת. הציבור יופתע לטובה לראות כמה מהר זה יהיה, הרבה יותר מהר ממה שמהר יכול להיות מהר.

הכותב הא ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), יו"ר האיחוד הלאומי