לראשונה בישראל - נחתמה אמנה משותפת למניעת מגפת ההשמנה בקרב תלמידים

ראש העיר חיפה יונה יהב, חתם היום על אמנת "עיר פעילה ובריאה", ובכך הפכה חיפה לעיר הראשונה בארץ, שבה תיושם התכונית הלאומית אותה מוביל משרד הבריאות, בשיתוף משרד התרבות והספורט ומשרד החינוך.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות ד"ר בועז לב אשר חתם על האמנה בשם משרד הבריאות אמר כי "חיפה נבחרה לשמש כפיילוט ליישום התוכנית הלאומית, משום שמצאנו כי יש לעיר את התשתיות והכלים המבטחים את הצלחתה. בחיפה קיים צוות מקצועי רב מגזרי ושיתופי הפעולה שנוצרו בעיר הם יוצאי דופן הן בהבנת חשיבות הפרויקט והן בנכונות לפעול באופן מעשי ליישומו".

עוד הוסיף המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, כי ההחלטה לביצוע התוכנית התקבלה בעקבות הנתונים המדאיגים המלמדים על עלייה מתמדת ומשמעותית במחלות כרוניות רב מערכתיות המהוות 65% ממקרי המוות.

מדובר במחלות כגון מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, סרטן וסוכרת הנובעות מאורח חיים לא בריא, תזונה לקויה, מיעוט פעילות גופנית, השמנה עישון וכדומה.

"ישראל נמצאת בין המדינות המובילות בעולם באחוז בני הנוער הסובלים מעודף משקל [21%] וכתוצאה מכך וגורמי סיכון נוספים לראשונה נמצא כי תוחלת החיים של הילדים צפויה להיות קצרה מזו של הוריהם.

לאור כל אלה, החליטו משרדי הממשלה הנוגעים בדבר ליזום תכנית לאומית אשר מטרתה להעלות את המודעות הציבורית לסכנה שבאורח חיים לא בריא תוך נקיטת פעולה אקטיבית שתביא את תושבי הערים לשנות את אורחות חייהם".

ראש העיר יונה יהב: זהו יום היסטורי. לראשונה בארץ מובילה עירייה, תכנית רב שנתית במסגרתה היא מתחייבת לפעול למען בריאות תושביה והופכת את הנושא לפרויקט ייעודי של העירייה. יהב, הודה על האמון שניתן בעירית חיפה וההחלטה לבחור בחיפה כעיר המובילה בארץ בנושא חשוב כל כך".

במסגרת התוכנית אמר יהב, תפתח העירייה בשיתוף עם משרדי הממשלה, תשתיות ספורט בהם מתקני כושר ומסלולי הליכה, כמו כן תפתח העירייה חלק ממתקני הספורט התחרותי לשימוש הקהל הרחב. כמו כן תעודד התכנית פתיחת מכוני כושר במקומות עבודה.