חג מולד שמח בירושליים

עיריית ירושלים תחלק גם השנה עשרות עצי אשוח לתושבי העיר הנוצריים לרגל חג המולד - מחלקת הגננות בעיריית ירושלים תחלק בחינם, גם השנה, כ-150 עצי אשוח לתושבי ירושלים הנוצרים החוגגים את חג המולד. חלוקת עצי האשוח תתקיים ביום שלישי 20.12.2016, ברחבת שער יפו בין השעות 9:00-12:00. החלוקה מותנת בהצגת תעודת זהות עדכנית עם כתובת מגורים בעיר העתיקה. חלוקת עצי האשוח מצטרפת לשורת הכנות ופעילויות עליהם עומלים אגפי העירייה השונים בכדי להכין את העיר לקראת החג.

קרא עוד...

העיר שחוברה לה יחדיו - צילום: אסתרשה מזרחי וקורנבליט שמואל

שערי ירושלים פתוחים לכולם - ירושלים הפכה למוקד לעליה ב-15 השנים האחרונות - העירייה תקיים יום הוקרה לעליה ולקליטת העולים בבירה בתאריך ה- 22/12/16 מתחילת המילניום הגיעו קרוב ל-34 אלף עולים לירושלים ממדינות שונות, כגון: דרום אפריקה, ארגנטינה, קנדה, ברזיל, אוסטריה, בלגיה, שוויץ, ונצואלה, איטליה, צ'ילה, אורוגוואי, איטליה, ספרד, מרוקו, תורכיה ואיראן - רשות הקליטה בעיריית ירושלים מקיימת יום הוקרה לעולים הרבים שעלו ובחרו לגור ולחיות בירושלים.

קרא עוד...

חג הורים שמח - בילוי משפחתי בחנוכה - שלל הצעות

בחג החנוכה הזה, שמח לכל המשפחה - החג בפתח, הילדים בחופשה, ושוב עולה השאלה מה לעשות עם הילדים מבלי לקרוע את הכיס. במגוון אתרים בירושלים והסביבה הכינו לכם שלל פעילויות, סיורים, סדנאות ואירועים לקטנים ולגדולים במחירים שפויים, חלקם ללא תשלום, לא תבואו?

קרא עוד...

ליפתא בפאתי ירושלים. צילום: אורטל צבר

מבנה בלתי חוקי שהוקם על אדמה ציבורית בליפתא שבפאתי ירושלים, נהרס ע"י רשות מקרקעי ישראל לאחר שפונה ע"י הפולשים, אופיר וליז מועלם, אשר פלשו לקרקע בבעלות המדינה, והשתמשו בה למגורים. הקרקע מיועדת להקמת שכונת מגורים. הבית נהרס על ידי מפקחי רמ"י, בליווי שוטרים מתחנת לב הבירה ומינהלת תיאום פעולות האכיפה, בעקבות פסק דין שהתקבל לאחרונה מבית המשפט העליון אשר דחה את ערעורם כנגד פסיקות קודמות של בתי המשפט המחוזי והשלום בירושלים

קרא עוד...

התקנה אינטרקום

אינטרקום הינו מכשיר אשר ניתן למצוא אותו בלא מעט בניני מגורים או בתים פרטיים. בעבר, אם היית מעוניין במכשיר אינטרקום, אפשרויות הבחירה היו מצומצמות ולרוב היה ניתן לבחור במכשיר אינטרקום ביתי, ספציפי, המיועד אך ורק לצורך מטרה זו. המכשיר היה מצוי בבית וכאשר מישהו היה מעוניין להיכנס לבית או לבניין, הוא היה מצלצל באינטרקום, דבר אשר היה מאפשר להרים את השפורפרת בבית, לדעת במי מדובר ולהחליט האם לאפשר לו כניסה לבניין או לבית, על ידי לחיצת מקש במכשיר האינטרקום שהיה פותח את הדלת או השער. כיום, האינטרקום הפך להיות משוכלל יותר וניתן להתקין אותו במגוון אופציות שונות.

קרא עוד...