יור ועדת הכלכלה

(תשתיות)
צילום: אילוסטרציה

יו"ר ועדת הכלכלה חה"כ כבל סגר את הישיבה על תקנות התוספת למכסות החלב, לאחר שמשרד החקלאות סירב לדון בהצעת פשרה של מועצת החלב. הישיבה התכנסה על מנת לעסוק גם במדיניות הפיתוח של ענפי הבקר והצאן לשנת 2017. 

(תשתיות)
נמל תעופה בינלאומי שני בישראל. צילום: אילוסטרציה

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל: אלווה באופן אישי את תהליך הבחינה להקמת שדה תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג ואוודא שלא רק עמדת מערכת הביטחון תישמע. ראש הצוות הבוחן את החלופות: נסיים את הבחינה באוקטובר 2018; סגן ראש עיריית ב"ש: חלם זה כאן – מקימים שדה על הראש של תושבי הצפון בעוד שבנגב יש הסכמה מלאה גם של הגופים הירוקים ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, דנה היום בהעברת שדה התעופה המשלים לנתב"ג מרמת דוד שבעמק יזרעאל לנגב.

(רכב)
צילום: אילוסטרציה

היו"ר כבל אמר את הדברים בעקבות הפרסומים בנושא בימים האחרונים – במהלך דיון בתקנות שנועדו למנוע השפעה אסורה על שמאים. ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, החלה היום לדון בתקנות שהגיש משרד התחבורה מתוקף חוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, , שנועדו למנוע השפעה אסורה על שמאים.

(הדופק הפוליטי)
יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל יעמוד בראש צוות מצומצם לפתרון בעיית תושבי כפר שלם

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל יעמוד בראש צוות מצומצם לפתרון בעיית תושבי כפר שלם - זאת לאחר שבדיון נוסף בהצעת החוק לפיצוי התושבים התגלו מחלוקת באשר להיקף הפיצוי והקריטריונים לקבלתו; בצוות יהיו חברים גם יו"ר הקואליציה ביטן, ראש מטה הדיור יצחקי, נציג התושבים ונציג עיריית ת"א; יצחקי: כדי להעביר את ההצעה כפי שהיא כיום צריך להוציא עוד 850 מיליון עד 3 מיליארד שקל מעבר לערך הקרקע. ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, המשיכה היום להכין לקריאה ראשונה שתי הצעות חוק שנועדו להבטיח את זכויות המפונים משכונת כפר שלם בתל אביב, שהגישו חברת הכנסת נאוה בוקר, יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל, חברי הכנסת דב חנין ויעקב מרגי וחברת הכנסת נורית קורן.

(תשתיות)
שטייניץ יסביר: בשבוע הבא: שטייניץ בוועדת הכלכלה לדווח על הרפורמה בחברת החשמל ועל ייקור עלות חלוקת הגז הטבעי למפעלים. צילום: אילוסטרציה

בשבוע הבא: שר האנרגיה שטייניץ מגיע לוועדה לדווח על הרפורמה בחברת החשמל ועל ייקור עלות חלוקת הגז הטבעי למפעלים - השר יגיע לוועדה כבר בראשון, בהמשך לדרישת היו"ר כבל להתייחס לשני הנושאים כאמור; בהמשך השבוע תעסוק הוועדה גם בהצעת החוק להסדרת מוסר התשלומים במשק – שוטף פלוס 30, בהצעה לחייב שימוש בכתוביות גם בפרסומות, בתקנות מכסות הביצים ועוד

(הדופק הפוליטי)
כבל: דורש משר האוצר לאשר לאלתר תקנים מלאים ל-15 קייסים – יש אפליה קשה ונטפל בה

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל על המחסור בקייסים של העדה האתיופית: דורש משר האוצר לאשר לאלתר תקנים מלאים ל-15 קייסים – יש אפליה קשה ונטפל בה - נציגי הקייסים סיפרו לחברי הוועדה על 15 קייסים בחצי משרה שמשתכרים 2,000 שקל בחודש בלבד ונותנים שירותי דת בבתיהם הפרטיים ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, התכנסה היום לדיון מיוחד במחסור של קייסים מהעדה האתיופית למתן הכשר באירועים של יוצאי העדה.

(כלכלה צודקת)
יו"ר ועדת הכלכלה, איתן כבל: הוט תוכל להיכנס לתשתיות בזק

ועדת הכלכלה אישרה את הרפורמה להגברת התחרות בשוק התקשורת הקווית; היו"ר כבל: עשינו מלחמת עולם כדי להביא תחרות והורדת מחירים לצרכן. הוט תוכל להיכנס לתשתיות בזק ב-1 באוקטובר 2017 ושרי התקשורת והאוצר יצטרך לקבוע מחיר חדש לשימוש בתשתיות עד 1 באפריל 2018 – ואם לא יקבעו מחיר עד אז יצטרכו השרים להגיע לוועדת הכלכלה כל 4 חודשים ולדווח על הסיבה לכך. ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה הלילה (שלישי) לדון בפרק התקשורת מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית ל-2017-2018 ("חוק ההסדרים"), ועסקה ברפורמה.