בתגובה להחלטת ועדת האתיקה של הכנסת היום (שני) להטיל "נזיפה חמורה" על ח"כ אחמד טיבי, בגין "נאום השאהידים" אותו נשא ברמאללה, אמר חבר הכנסת עתניאל שנלר (קדימה): "התנהגותם של חלק מחברי הכנסת הערבים - פוגעת בראש ובראשונה בציבור אזרחי ישראל הערבים, תוך יצירת קיטוב וקרע בין היהודים לערבים בחברה הישראלית"

"אל לנו להתפלא על רעיונות של התנתקות מערביי ישראל במסגרת הסדר מדיני, שכן בהתנהלות ח"כ טיבי ושותפיו – הם מזינים רעיונות אלה". אמר שנלר.

ח"כ שנלר ציין לסיכום, כי "חברי הכנסת אחמד טיבי וחנין זועבי – הם המכשול האמיתי לכל הסדר מדיני בין ישראל והפלסטינים".

הדברים שאמר טיבי והקפיצו את חברי הוועדה: "ברכות לאלפי השהידים במולדת ובנכר, וברכות לשהידים שלנו ושלכם בתוך הקו הירוק – אלה שהכובש רצה שיכנו אותם מחבלים, בעוד שאנו אומרים כי אין דבר יותר נעלה יותר מאלה שמתו למען המולדת"

הוועדה קבעה לאחר ששמעה את הסבריו של טיבי כי בדברים "היה משום פגיעה בכבודה של הכנסת ובאמון הציבור בה" ועל כן החליטה להטיל עליו נזיפה חמורה.

ח"כ טיבי הבהיר בתשובתו לוועדה כי הסרטון שפורסם לאחרונה הוא מנאום שנשא ביום השאהיד בשנה שעברה, וכי הסרט נערך במטרה לעוות את כוונתו. לדבריו:"השמות של ההרוגים הפלשתינים, החללים והשאהידים שהוזכרו בנאומי היו קורבנות שלא הרגו אלא נהרגו, לא פגעו אלא נפגעו והם המכונים על ידינו שאהידים".

הוא הוסיף דוגמאות שהביא בנאומו: הילד מוחמד א-דורה השאהידים מטבח כפר קאסם וחללי יום האדמה. הוא טען כי "בתקשורת הישראלית המילה שאהיד מתפרשת מיידית כאילו מדובר בטרוריסט, שאהיד הוא לא מחבל אלא חלל שנפל על אדמתו ואותם שיבחתי והעלתי על נס את גבורתם."

טיבי הציג בפני הוועדה סרטון מנאום שנשא ביום השאהיד השנה ובו הבהיר כי "הבורות הישראלית מקשרת בין השאהידים לטרור, מי שנופל למען אדמתו או ששוסעה גופתו בידי אפאצ'י או ילד שנהרג בבית הספר מכונים בפינו שאהידים, והשאהיד בלקסיקון של הכובש הוא טרוריסט אך הטרוריסט והרוצח הנתעב שהורה להרוג או להטיל פצצה של חצי טון בבית משפחה בעזה נחשב לגיבור לאומי או נהיה לשר בממשלה"

ח"כ טיבי הוסיף כי בסוף נאומו קידש את ערך החיים וכי עמדתו מאז ומתמיד גם בהתבטאויות פומביות היתה התנגדות ברורה לפיגועים נגד אזרחים.

למרות הסבריו של ח"כ טיבי קבעה הוועדה כי המשמעות שניתן לייחס לדבריו, באופן המקובל שלהם ובהקשר שבו נאמרו היא של אהדה למעשי טרור ואלימות נגד מדינת ישראל חייליה ואזרחיה.

"אמנם בתשובותיו לוועדה הסביר ח"כ טיבי שמשמעות הדברים לאוזן היהודית אינה המשמעות שאליה התכוון בנאום בפני קהל פלסטיני, ואולם כפי שניתן להבין את פשוטם של דברים ע"י מרבית אזרחי המדינה, יש במקרה זה תמיכה של חבר כנסת באנשים שנהרגו בעת שהרגו אחרים בפיגועי טרור."

בהחלטה מצהירה וועדת האתיקה כי " כידוע הוועדה מקפידה מאוד לשמור על חופש הביטוי הפוליטי של חברי הכנסת גם כשמדובר בביטויים קשים וקיצוניים אולם הוועדה מוצאת לנכון לאבחן ביטויים פוליטיים מביטויים שיש בהם מרכיבים של עידוד ותמיכה באלימות."

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון אמר על הנזיפה של ועדת האתיקה בח"כ טיבי, לאחר הנאום בו שיבח את פעולות השהידים נגד ישראל: "חבר כנסת שמהלל רוצחים נותן רוח גבית למחבלים ומעודד טרור פנים ישראלי נגד המדינה. על טיבי להיות מורחק מהכנסת, לעמוד למשפט על ההסתה הקיצונית שלו לטרור ולשבת מאחורי סורג ובריח. נזיפה בלבד מהווה תעודת עניות לכנסת ישראל ותעניק לגיטימציה לכל שונאי ישראל, וטיבי בתוכם, להמשיך ולפעול נגד המדינה"