בעקבות ההחמרה בשבועות האחרונים בבידוק במעברים השונים ביהודה ושומרון, והעמידה הארוכה בפקקים של אלפי תושבים ישראלים, הממתינים לעיתים מעל שעה בדרכם לעבודתם ולמחוז חפצם, יגיעו מחר בבוקר חברי הכנסת של סיעת האיחוד הלאומי למחסום חיזמה. חברי הכנסת יבחנו את ההתנהלות במקום ומדוע נוצרים פקקים ארוכים

לטענת האיחוד הלאומי, מדובר בהרעת איכות חייהם של אלפי תושבים ביהודה ושומרון אשר נאלצים לבלות שעות ארוכות בעמידה במחסום למעט הפקקים "הרגילים" בדרכם לעבודה.

ח"כ אריה אלדד: "מחסומי צה"ל בקוי התפר של יהודה ושומרון הפכו מכלי למאבק בטרור הערבי לכלי למרור חיי המתיישבים היהודים. בגלל צירוף ממאיר של חוסר התחשבות, חוסר רצון לסייע, חוסר יכולת ביצוע ואטימות נוכח הפגיעה הקשה במתיישבים - נוצרים מדי יום פקקי תנועה של קילומטרים ארוכים ושעות עיכוב בלתי נסבלות במספר מחסומים במעטפת יו"ש. בעת שמסירים את מחסומי צה"ל כדי להקל על תנועת הערבים - מכבידים את הבדיקות על המתיישבים.

מאות מליוני שקלים באבדן שעות עבודה, סיכון חיים בפקקים באזורים מאוימים ופגיעה באיכות החיים הם רק מקצת הנזקים שגורמת אזלת היד הממשלתית בטיפול בהזרמת התנועה במחסומי איו"ש".