קרדיט תמונה: freepik

למרבה הצער, גם אנשי המקצוע החדים ביותר במחלקת משאבי אנוש, מפספסים לפעמים את הסימנים והסוגים השונים של הטרדות במקום העבודה. קודם כל, זה כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחר כל מה שהעובדים שלכם עושים, וחוץ מזה כל עובד עשוי לתפוס באופן שונה את מה שנחשב להתנהגות לא מקצועית במקום העבודה.

קרא עוד...

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על מקרים בהם עובדים מתלוננים על התעמרות בעבודה. נדמה שהמונח הזה הפך להיות נפוץ ומקובל, עד כדי כך שאין עובד שלא נתקל בו ואין מקום עבודה שלא חווים סיטואציה כזו.

קרא עוד...

קרדיט: freepik

מי שנפצע בתאונת עבודה יודע שכעת השגרה שלו השתבשה, בין אם מדובר בפציעה קלה עד פציעות קשות שעלולות להוביל לחוסר תפקוד כאבים כרוניים או אפילו לנכות. תאונה או מחלת עבודה גורמת ללא מעט בלגן, כמו גם שחשוב לסדר את כל ההליכים הבירוקרטיים מול הביטוח הלאומי ומול הביטוח הפרטי ושל מקום העבודה כדי שתוכלו למצות את הזכויות שלכם.

קרא עוד...

אחד הדו"חות של אמנסטי בעניין עונש מוות. צילום:  Amnesty International

דו"ח אמנסטי השנתי לעניין ההוצאות להורג בעולם בשנת 2019: סעודיה הוציאה להורג מספר שיא של בני אדם, במקביל לירידה גלובלית בהוצאות להורג. "שיאניות" ההוצאות להורג ב-2019: סין, איראן, סעודיה, עיראק ומצרים. מגמה חמורה של עלייה בהוצאות להורג גם בדרום סודן ובתימן. שיעור ההוצאות להורג בעולם (למעט סין) ירד ב-5% לשפל של עשור. קליפורניה הקפיאה את ההוצאות להורג במדינה האמריקנית עם מספר הנידונים למוות הגבוה ביותר

קרא עוד...

קבלן כח אדם  הוא מי שמעניק שירותי כח אדם של עובדיו לטובת עבודה אצל מעסיק אחר. הוא בעצם הצינור שמקשר בין עובדים למעסיקים. עובד שמועסק על ידי קבלן כח אדם נקרא גם "עובד קבלן" אולם מבחינה משפטית, הכינוי הזה לא כולל עובדים של קבלני שירות.

קרא עוד...