זהירות בדרכים

(תשתיות)
בשנת 2016 נפגעו בתאונות דרכים 1,887 הולכי רגל בעת שחצו את הכביש במעבר חציה

נתון מקומם ומעורר דאגה למעלה מ- 50% מנפגעי תאונות הדרכים אשר חצו במעבר חצייה נפגעו בעת ציות לחוק. ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בכדי להפחית את מספר הולכי הרגל ההרוגים, יש להתקין פסי האטה וכיכרות תנועה במעברי חציה מסוכנים, במיוחד במקומות שבהם ילדים וקשישים רבים". 

(תשתיות)
 קרוב לאחד מכל ארבעה ילדים (22%) נצפה מוסע ברכב לא חגור בחגורת בטיחות במושב האחורי

עמותת אור ירוק: קרוב לאלפיים ילדים (גילאי 0-14) נפגעו בתאונת דרכים בעת נסיעה ברכב בשנת 2016. שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "ילדים רבים אינם חגורים היטב. רק אכיפה תביא לשינוי" ביום שישי, 16 בדצמבר, נסעה אמא צעירה בת 27 בסך הכל על ארבעת ילדיה בכביש 6. במהלך הנסיעה, באזור מחלף קרית גת, התרחשה תאונת שרשרת קשה בין מספר רכבים ביניהם גם רכבה של המשפחה, כתוצאה מהפגיעה הקשה, נהרגה האם במקום ושניים מילדיה הקטנים, בני תשע ושנה, נפטרו מאוחר יותר מפצעיהם. שני הילדים ששרדו את התאונה נותרו לבד בעולם.

(בארץ)
מספר ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל לא יורד זו השנה הרביעית ברציפות

למעלה מ-1,000 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים בתל אביב ב- 36 השנים האחרונות. משנת 1980 נהרגו ביישובי ישראל למעלה מ- 6,700 בני אדם בתאונות דרכים. שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "אירועי 'ישראל עוצרת' מדגישים עד כמה לציבור נמאס מהמחדלים בכבישים ומחוסר המעש של המדינה בכדי לעצור את הקטל בדרכים. מספר ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל לא יורד זו השנה הרביעית ברציפות. האחריות על חיי התושבים היא של המדינה ובכדי להפחית את מספר ההרוגים יש להוסיף באופן מיידי 300 ניידות משטרה ושוטרים לכבישים, אשר יגבירו את האכיפה ואת ההרתעה ויעצרו את עברייני תנועה מלסכן את חיי כולנו"

(בארץ)
בטרם, קרדיט: יח"צ

בתקופת החורף חלה עלייה משמעותית בהיפגעות הילדים כתוצאה מתאונות בבית, כוויות, הרעלות ותאונות דרכים

(השרון)
עיריית רמת-השרון יזמה הפנינג אופניים ענק בפארק העירוני

איך שגלגל מסתובב לו: עיריית רמת-השרון יזמה הפנינג אופניים ענק בפארק העירוני. האירוע יתקיים ביום חמישי 06/10 בין השעות 16:00-21:00 ונועד להגברת המודעות לזהירות בדרכים, מיחזור, צרכנות ועידוד פעילות גופנית ורכיבה על אופניים ודאגה לילדים ממשפחות מעוטות יכולת * יוקם מתחם אופניים אקסטרים עם פעילות אקטיבית לילדים ולנוער, יערכו מופעי קפיצות ואקסטרים, מסלולי קארטינג * יתקיים שוק "קח-תן" של אופניים ויוצבו עמדות לתיקון אופניים * יהיו מתחמי פעילות יצירתית לקטנטנים עם עמדות יצירה ומיחזור וכן יוקרן הסרט המרהיב "הגנרטור האנושי", שעוסק במיחזור באמצעות דיווש * ניתן לתרום אופניים שאינם בשימוש, שיטופלו ויימסרו לילדים נזקקים * הכניסה חופשית- הציבור מוזמן

(דרום)
ראש המועצה רחמים יונה. קרדיט יח"צ

בשבועות האחרונים עובדי המועצה האזורית נווה מדבר היו עסוקים בהכנות האחרונות לקראת פתיחת שנת הלימודים. בשנה החדשה החליטו להשקיע יותר בתחום המדעים המדויקים וההיי-טק. בנוסף, קיימו במועצה כנס בטיחות בדרכים לנהגים ולבעלי חברות האוטובוסים לבתי הספר.

(דופק החינוך)
ילדים בלוד מטמיעים עקרונות זהירות בקרבת הרכבת

ללמד על זהירות באמצעות.... גרפיטי! רכבת ישראל בשיתוף משרד החינוך ועיריית לוד תוביל פרויקט חינוכי ראשון מסוגו