אין טרופית ואין נקניקיה - המזנון הבריא ב"עמל שרונים" יוצא לדרך .לראשונה תלמידים ינהלו מזנון בבית הספר שכולו על טהרת המזון הבריא הראשון מסוגו שיושק ביום חמישי ה- 4.3 בבית הספר "עמל שרונים" הוד השרון, השייך לרשת בתי הספר והמכללות של קבוצת עמל. כל זאת במסגרת פרויקט פיילוט "בריא בריבוע" של משרד החינוך ואגף החינוך של עיריית הוד השרון בשיתוף עם עמותת עתיד- עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל

לאחר הכנות ותהליך למידה ארוך בתחום התזונה ובתחום היזמות יוצא לדרך המזנון הבריא בביה"ס עמל שרונים, אשר ינוהל על ידי התלמידים עצמם לאורך כל השנה. להבדיל ממזונים וקיוסקים אחרים בבתי "ספר בישראל">ספר בישראל , התפריט של המזנון הבריא מבוסס על ערכים של תזונה בריאה ומגוונת ויכלול סנדביצ'ים מלחם מלא, יוגורט עם גרנולה, סלטים, פירות ושתייה לא ממותקת.

התכנית "בריא בריבוע" מבקשת ליצור שינוי במזון הנמכר בקיוסקים בבתי הספר על ידי התלמידים עצמם, בהנחה שאם התלמידים יידרשו מיוזמתם את השינוי יתקיים שיתוף פעולה טוב יותר עם ראשי בית הספר, הרשויות המקומיות ובעלי הקיוסקים. מעבר למטרה הבריאה התוכנית ב "בית ספר">בית ספר "עמל שרונים" מקנה לתלמידות המשתתפות בפרויקט, מיומנויות חיים בתחומי היזמות, מודעות תזונתית וכישורים מקצועיים לבניית עסק.

מנכ"לית עמותת עתיד, אדוה הימן: "בעמל שרונים יצרנו מודל לימודים חדשני אשר עוסק בכישורי חיים, יזמות עסקית והקניית עקרונות בתזונה בריאה. העניין והתמיכה הרבה מצד הנהלת בית הספר לפתיחת המזנון יצרו קרקע מצוינת של שיתוף פעולה להצלחת הפרויקט". מנהלת בית הספר עמל שרונים, רחל קוצ'ין : "הפרויקט נותן ביטוי לתפיסה הבית ספרית שהתלמידים הם שותפים מלאים בהטמעת שינויים ותהליכים בחברה. אנו גאים להיות חלוצים בפרויקט זה".

עתיד, העמותה לקידום התזונה בישראל, הינה הגוף הרשמי והמקצועי של התזונאים והדיאטנים בישראל ולמעלה מ-800 מומחים חברים בה. העמותה הוקמה בשנת 1998 במטרה לקדם מקצועית את התזונאים והדיאטנים ולהוות גוף מאגד שיהיה בעל השפעה בתחום התזונה בישראל. כיום העמותה פועלת במישור הציבורי, החקיקתי והחינוכי להשגת בריאות, רווחה, "איכות חיים">איכות חיים , בטחון ושיווין הזדמנויות תזונתיים לכלל האוכלוסייה בישראל.