ראשי תנועת "המחנה המשותף" (מאהל הפראיירים), בועז נול ועידן מילר, פנו היום לרב עובדיה יוסף ולרב אריה דרעי, בבקשה לקיים הידברות בנושא השיוויון בנטל, שיעמוד על סדר היום של הכנסת הקרובה. "אם ש"ס תסכים לגשר על הקרע הגדול שנוצר בחברה הישראלית ולקבל נוסחה שתאפשר את קידום חוק שירות לכל, הבחירות הקרובות יתנהלו באווירה שונה לחלוטין" אומרים מילר ונול

ראשי תנועת "המחנה המשותף", המובילה את המאבק לשיוויון בנטל, מנסים ליצור הידברות עם ראשי ש"ס סביב חוק השיוויון בנטל, שיחזור לדיון בכנסת הבאה.

"נתניהו הבטיח לנו, מול פני העם, חוק שירות שווה לכל עוד בכנסת הנוכחית. הוא עמד בראש קואליציה של 94 ח"כים והיתה לו יכולת מלאה לעשות זאת, אך הוא בחר להפר את הבטחתו ולא להגיע לעימות עם ש"ס" אומרים נול ומילר. "נתניהו לא מתכוון לשנות דבר. גם אם יחשבו שאנחנו נאיבים, ננסה להפוך כל אבן כדי לכפות עליו את השינוי. עקב מערכת הבחירות, ננסה להידבר עם ראשי ש"ס ולהבהיר להם ששירות שווה לכל הוא אינטרס של כל החברה הישראלית, כולל ציבור הבוחרים של ש"ס".

מילר ונול פנו במכתב לרב עובדיה יוסף ולרב אריה דרעי, וביקשו מהם להיפגש ולדון בנושא במטרה לנסות להגיע להסכמות.

"הכנסת הקודמת לא השכילה להגיע להבנות הנדרשות על-מנת לחוקק חוק גיוס חלופי לזה שבוטל, ומשימה זו עתידה להיות אחת המשימות הקשות והמורכבות אשר יונחו על פיתחה של הכנסת החדשה. אנו פונים אליכם בבקשה להיפגש פנים אל פנים על-מנת לנסות ולהגיע להבנות משותפות."

"קהל התומכים והבוחרים של ש"ס הינו קהל מגוון, אשר בחלקו הלא-מבוטל נושא בנטל כתף אל כתף לצד הציבור הרחב, בין אם בשירות צבאי-בטחוני ובין אם בשירות אזרחי-חברתי. כאשר מערכת הבחירות ברקע, נשואות עיניו של הציבור בכלל ושל קהל המצביעים של ש"ס בפרט, כדי לשמוע כיצד בכוונתכם לפעול בנושא זה."

"אנו מאמינים באמונה שלמה, שבטחונה של מדינת ישראל, כמו גם אחדותו של עם ישראל יקרים ללבכם כשם שהם יקרים לליבנו אנו. אנו בטוחים כי המצב הנוכחי, בו חלק הולך וגדל של העם משתמט מהנשיאה בנטל, צורם לכם כשם שהוא צורם לנו."

"אנו מאמינים גם, כי בעבודה מאומצת ומשותפת, שלנו שלכם, נוכל להגיע להסכמות בנושא מהותי זה. הסכמה זו תוכל להוות מעין מגדלור למפלגות האחרות ולחברה הישראלית בכלל, שכן אחדות ישראל, כמו גם ערך השיוויון יקרים לכולנו." כתבו מילר ונול לרבנים יוסף ודרעי.