כיהודים בארץ שחיים על חרבם, אנו יודעים כי העובדה היא שאנו לעולם נצטלם רע בכל הנוגע לסכסוך הישראלי- פלסטיני וברור כי מדובר בחדשה ישנה מאוד. גזרה שווה היא משבר המשט שגורם להדי ביקורת נרחבים ולתגובות זועמות שמציבות אותנו על סף פתחה של אינתיפאדה שלישית

כלים

על מנת להקהות את מידת הנזק העצום הצפויה לנו שתכלול לכל הפחות גינוי רבתי של האו"ם ומועצת הביטחון יש לפעול במהירות במספר מהלכים הסברתיים מידיים ב-24 השעות הקרובות:

תפיסת השליטה בהזרמת המידע לכלל אמצעי התקשורת בעולם מהרגע הראשון למשבר.

בנימין נתניהו, אם לא עכשיו אימתי? למדנו כבר שרמת האנגלית שלך עולה כעין שיעור על רמתם של רבים מילידי ארה"ב. עם כל הכבוד לפניו החביבות של שר הביטחון זוהי אינה הדמות שהעולם רוצה לראות בשעה קשה זו מול מסכי הטלוויזיה. כראש מדינה אתה חייב להופיע באופן מיידי מול אמצעי התקשורת הזרים ומעבר לצער להביע עמדה ברורה בנוגע לאופן שבו התנהלו הדברים בזירת הארוע וטובה שעה אחת קודם.

הכנסת הנוכחית שופעת בחברי כנסת ושרים בעלי רטוריקה מצויינת ושמצטלמים מצוין דוגמת חברי הכנסת אורי אורבך, רונית תירוש, אביגדור ליברמן שהינו בעל קשרים מצוינים עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אנסטסייה מיכאלי ועוד רבים וטובים. העברת נוסח הסברתי אחיד לכל אחד מחברי הכנסת שעומדים בראש מערכת ההסברה, מסר אחיד שאינו משתמע לשני פנים יבהיר היטב את עמדת המדינה הנוגעת לפגיעה כתוצאה מאמון שניתן כי אכן מדובר בפעילים שאינם חמושים.

חייב דובר צה"ל לגייס לשירותיו באופן מיידי את כל הקצינים במיל שעבדו במסגרת דובר צה"ל וכיום מאיישים את מיטב מערכות התקשורת ואת מיטב משרדי הפרסום והדוברות ברחבי הארץ. ההתנצלות לבדה אינה יכולה להוות כרגע את מרכז כובד המסר וברור שבימים הקרובים גם זמנה יגיע ובמנות גדושות. ב-24 השעות הקרובות עיקר המסר חייב להבהיר את הפגיעה הבלתי מרוסנת שנוצרה לאחר עליית כוח צה"ל לסיפון.

נקיטת סדרת פעולות מהירה בנושא ב-24 "שעות הזהב" תוכל להקטין במידת מה את הפגיעה התדמיתית הקשה שאנו חווים מקרב אומות העולם.

הכותב, אריק בלומברג, הינו בעלי משרד "בלומברג דוברות ויח"צ"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS