רוצים לקחת חלק מחגיגת הקניות ברשת אבל הפעם מהצד של האנשים המכניסים מזה כסף ולא מאלו שמוציאים אותו? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב אודות הליכי בניית חנויות וירטואליות ברשת.

קרא עוד...

סבסבות בריכת גורדון (צילום: אותות אלקטרוניקה)

חברת אותות אלקטרוניקה בע"מ מפתח תקווה, משיקה מערכת בקרת כניסה אוטומטית המותאמת במיוחד לאוטומציה של תהליך הכניסה והתשלום במכוני כושר, בריכות שחייה וקנטרי קלאבים. המערכת מאפשרת לבעלי אתרים אלו לרכוש מספק אחד מערכת בקרת כניסה אוטומטית שלמה המעניקה ומנהלת את כלל השירותים במקום אחד. המערכת הוטמעה כבר בעשרות אתרים ברחבי הארץ.

קרא עוד...

מערכת ה- PULSE תומכת בטכנולוגיות אבטחת מידע המעודכנות ביותר, ומאפשרת עבודה בסביבת IT בטוחה חברת ORKA HS, ספקית האנרגיה השלישית בגודלה באיסלנד, המפעילה 2 תחנות כח גיאו תרמיות בדרום המדינה, בחרה בתוכנת השוב PULSE למערכות בקרה מבית אפקון.

החברה נזקקה לתוכנת שוב (שליטה ובקרה) עדכנית לצורך ניהול משופר עקב התרחבות המערכות. לצורך כך שודרגה תוכנת הבקרה PULSE לגירסה 4.0. הפרויקט ארך מספר חודשים והסתיים לאחרונה. היקפו הכספי הינו כמה מאות אלפי אירו.

כל אחת מתחנות הכח הנל מבוססת על קידוחים בעומק של כ- 2-3 קילומטר באדמה וולקנית, המפיקים קיטור בלחץ גבוה שמאפשר יצור חשמל וכנלווה גם אספקת מים לחימום ביתי.

תוכנת ה-PULSE, המפותחת ומשווקת על ידי אפקון בקרה ואוטומציה, הינה מערכת מתקדמת לשליטה ובקרה במערכות תעשייתיות, מערכות אבטחה, ניהול מבנים חכמים ופתרונות IoT.

המערכת שהותקנה בתחנות הכח, מבוססת ארכיטקטורה של כמה עשרות שרתים, שולטת בעשרות אלפי ערוצי I/O ומנוהלת על ידי מס' עשרות עמדות משתמשים. המערכת פועלת בתצורה של יתירות מלאה והיישום כולל כ-2,500 מסכי הפעלה ושליטה.

תוכנת ה- PULSE מאפשרת שליטה מחדר בקרה אחד מרכזי על מספר יחידות ייצור בשתי התחנות. המפעילים מקבלים התראות וחיוויים בזמן אמת וכך מתאפשר להם לשלוט ולהגיב מיידית על כל אירוע המתרחש במערכת. כל המידע נשמר בבסיס נתונים עדכני, המאפשר תחקור ושיפור תהליכים, הפקת דוחות יצור וניתוח יעילות הפקת החשמל וכן לצרכי תמחור וחיוב הלקוחות.

בין שאר השיקולים לשדרוג המערכת - קלות התחזוקה המאפשרת לצוותים המקומיים לערוך שינויים ביישום בהתאם לצורך, וכן העובדה כי מערכת ה- PULSE תומכת בטכנולוגיות אבטחת מידע המעודכנות ביותר, ומאפשרת עבודה בסביבתIT בטוחה.

עקב היקפן ומורכבותן של המערכות ורגישותן, השדרוג בוצע בשני שלבים, תחילה בתחנת הכח הקטנה ולאחר מכן בתחנה הראשית.

אודי ויזנר, מנכל אפקון תוכנה, אומר: "מדובר בפרויקט מקיף ומעמיק, בעל רגישות גבוהה ביותר. הבחירה של הלקוח לשדרג לגרסה החדשה של PULSE מבטא את האמון באפקון כספק טכנולוגיה ושירותים מקצועיים. אנו ממשיכים לפתח את התוכנה, ונספק בקרוב שירותים חדשים מבוססי מחשוב ענן והגנת סייבר למערכות בקרה". 

צילום: יח"צ אותות אלקטרוניקה

האוטומציה מגיעה לדוכני המזון: חידוש ישראלי מבטיח לפתור את בעיית התורים בדוכני המזון את המהפכה שביצעו הכספומטים בשנות השמונים ותחנות הדלק הממוחשבות בשרות עצמי בשנות התשעים מנסה כעת חברת אותות אלקטרוניקה הישראלית לשחזר בתחום דוכני המזון, כאשר בימים אלו מוציאה החברה לשוק פיתרון ממוחשב וחדשני בשם LINEFREE המיועד לפתור את בעיית התורים וחוסר הסדר בדוכני המזון.

קרא עוד...

צילום: ארתור פורר

אלפי עובדים, מאות פטנטים, עשרות פיתוחים חדשים - בסיסקו ציינו 20 שנה של חדשנות באירוע מיוחד בגני התערוכה בתל אביב באירוע החגיגי שנערך אמש (ג') במעמד מנכ"ל סיסקו, צ'אק רובינס, שהגיע לראשונה לישראל, לקחו חלק כל עובדי החברה, לקוחותיה ושותפיה.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

Start-Up Nation Central - המכון הישראלי לדמוקרטיה, והמכון הישראלי לחדשנות מברכים על החלטת הממשלה בנושא חדשנות בהתקשרויות ממשלתיות: צעד חשוב למגזר הציבורי בישראל - פרופ' יוג'ין קנדל: "צעד משמעותי לכיוון של ממשלה חדשנית"

קרא עוד...

מערכת אותות אלקטרוניקה הותקנה באצטדיון הלאומי של קמרון. צילום: יח"צ

הצלחה כחול – לבן באפריקה: חברת ההיי טק "אותות אלקטרוניקה" התקינה מערכת כניסה אוטומטית באיצטדיון הכדורגל הלאומי בקמרון מערכת ממוחשבת לניהול ובקרת כניסת הצופים לאצטדיון ע"י כירטוס מתקדם ובקרת כניסה אוטומטית הותקנה ע"י אותות אלקטרוניקה בע"מ באצטדיון הלאומי של קמרון, שעבר בניה מחדש ויכול כיום לארח 55,000 צופים. האצטדיון על כל מערכותיו – כולל מערכת הכניסה של חברת אותות, קיבלו את אישורה של FIFA לאירוח משחקים בין לאומיים.

קרא עוד...

השעון החכם יכול לאמת חתימות בכתב יד. צילום: אילוסטרציה

סוף לזיוף החתימות? השעון החכם יכול לאמת חתימות בכתב יד - חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומאוניברסיטת תל-אביב פיתחו תכנה לשעונים חכמים שתאפשר להם לאמתאת חתימתו של בעל השעון אף שחתימה על משטח דיגיטלי או באמצעות עט אלקטרוני מיוחד מחליפה במקרים רבים את החתימה על הנייר, היא דורשת מכשירים ייעודיים מיוחדים ולא ניתן להשתמש במקרים של חתימה על חוזים, צ'קים, קבלות וניירת שדורשת חתימה ידנית. התכנה החדשה הזו תהפוך שעון חכם רגיל למאמת חתימות שנחתמות על דפים.

קרא עוד...

צילום מסך של הסרטון

דו"ח גרינפיס: אמזון מפגרת מאחור במעבר לאנרגיות מתחדשות, אפל ממשיכה זאת השנה השלישית להוביל ברשימת החברות המשתמשות כמעט לגמרי באנרגיה מתחדשת. אליה מצטרפת גוגל ושתיהן יחד ממשיכות לעודד את מקבלי ההחלטות להחליף את ספקי השירות באנרגיה מתחדשת. מבין חברות הטכנולוגיה, טביעת המידע של נטפליקס היא מהגדולות ביותר. רק בצפון אמריקה קרוב לשליש מתעבורת הרשת נובעת מצריכה של לייב סטרימינג דרך החברה.

קרא עוד...

רובוט עתידני. אילוסטרציה

אינטל רוצה לעזור לכם בשופינג: תשקיע 100 מיליון דולר ברובוטים ומערכות IoT בתחום הצרכנות והמסחר - אינטל חשפה רובוט המסייר בחנות, בודק מלאי ומיקום של המוצרים על המדף. הפלטפורמה של אינטל תסייע לסוחרים להטמיע חיישנים, התקני IoT ופתרונות מחשוב שיעשירו את חווית הקניה ויעניקו לסוחרים מידע על הלקוחות.

קרא עוד...

גווידו פרדו, מנכ"ל פיליפס מדיקל ונשיא פיליפס ישראל: "אנו רואים את חיפה כבירת ה- Digital Health העתידית, יש בעיר אקו סיסטם שמתאים לתחום הרפואה הדיגטלית, תחום שישנה דרמטית את עולם הבריאות." יונה יהב, ראש עיריית חיפה: "חיפה עוברת מהפך. חברות רב לאומיות כמו ג'נרל אלקטריק שרק עברה לעיר, בוחרות בה כמקום משכנם. זהו תהליך שימצב את העיר כמרכז החדשנות בתחום הרפואה הדיגיטלית בישראל ובעולם " ח"כ אראל מרגלית: "השאיפה היא לייצר 1700 מקומות עבודה איכותיים תוך 3 שנים.

קרא עוד...