בעקבות שליחת מכתבי נאצה, שחלקם אף הכילו אבקה חשודה ללשכות חברי הכנסת החרדים ובשל גל ההסתה העכור השוטף את הארץ, פנה יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין בקריאה לפעול "להשקיט את השנאה". במכתב, כתב ח"כ הרב מוזס כי "בתקופה האחרונה מתנהל מסע שיסוי רווי אימה כנגד הציבור החרדי ומוסדותיו. כמעט מידי יום אנו מדווחים בכלי התקשורת הכתובים והמשודרים על תקיפת יהודים חרדים באמצע הרחוב, ועל חילול בתי כנסיות ומוסדות דת אחרים, סתם כך ללא סיבה"

"כמעט מדי יום אנו 'זוכים' לתקשורת העוסקת די באובססיביות בגנות הציבור החרדי", כתב עוד הרב מוזס, "לרוב, נאמרים הדברים בהכללה ובלא הסתייגות מצד המראיינים. לעתים נאמרים הדברים גם על ידי המגישים עצמם. כל אלה אילו היו מופנים כנגד עמים זרים הייתה קמה מהומה גדולה על ידי פוליטיקאים וארגוני זכויות אדם.

יו"ר סיעת יהדות התורה הזהיר מפני הידרדרות נוספת בהסתה נגד המגזר החרדי. "אנו עומדים כיום על גבי מדרון חלקלק אשר אחריתו מי יישורנו. אלו אינם דיבורים בעלמא, זו שנאה.

רק בימים האחרונים נשלחו לחלק מחברי הכנסת החרדים מכתבי איום, המלווים ב"רמזים" אודות כוונות השולחים, ומדיפים ניחוח של תקופות אפלות. המשלוח היה אכן לנציגי הציבור, ואולם הכוונה הייתה לציבור שולחיהם החשוף מטבע הדברים ברחובות עיר ליצרי שנאה ומדון על לא עוול. היום זו מעטפה, מחר...?!

אני קורא לך כבוד היו"ר, בהיותך מייצג בכבוד רב את כלל מגזרי האוכלוסייה בארץ, לצאת בקריאה לעם, למנהיגים, לכולם. להנמיך את הלהבות, לקרב את הלבבות ולהשקיט את השנאה.

יו"ר הכנסת התייחס בפתיחת ישיבת המליאה אל מכתבו של הרב מוזס וגינה את מכתבי הנאצה: "אני רוצה לגעת בנושא של איום לא פשוט על חברי כנסת, והפעם איום על חברי הכנסת החרדים. התופעה באה לידי ביטוי בשליחה של חומרים כאלה ואחרים, איומים ושיסוי שהוא פעמים אפילו מלווה באימה כנגד הציבור החרדי. אני נגד כל איום על כל ציבור המיוצג כאן בכנסת" הדגיש יו"ר הכנסת והוסיף :"אני באמת מבקש מהציבור כולו לרסן את עצמו ומבקש מחברי הכנסת החרדים שאכן ינהגו בשום שכל ודעת לא בצורה שהיא אדישה לאותם איומים, אבל יחד עם כך גם לא לעורר מדנים כלפי ציבור אשר לא שותף לאותו איום. אני מבקש מכולם לשמור על איפוק".