ערב כינוס חירום של חקלאי ישראל: חקלאי הדרום פנו הבוקר לראש הממשלה בבקשה שיפעל באופן מיידי להצלת ענף החקלאות בישראל. החקלאים הזהירו מפני קריסת הענף שהיה לאחד מיסודותיה של התנועה הקיבוצית

כלים

ערב ועידת החקלאות בישראל ועל רקע ישיבת הממשלה המיוחדת בדגניה היום, פנו הבוקר קבוצת חקלאים מהדרום לראש הממשלה בבקשה להתערבותו המיידית להצלת ענף החקלאות.

קבוצת החקלאים, בראשותו של החקלאי יונתן רותם, הזהירו את ראש הממשלה מפני קריסתו של ענף החקלאות הישראלית בשנתו ה – 150. לדברי החקלאים מחירי העגבניות המאמירים הם רק סימפטום למצבה הקשה של החקלאות הישראלית. החקלאים אמרו כי אין להסתפק במחוות טקסיות לציון מאה שנים לתנועה הקיבוצית אלא יש לגבש באופן מיידי תכנית חירום לאומית להצלת החקלאות ששזורה בסיפורה של התנועה הקיבוצית.

עוד בפנייתם של החקלאים : "שנת ה-100 להיווסדה של התנועה הקיבוצית היא גם השנה ה-150 של החקלאות העברית בארץ ישראל. סיפורה של החקלאות הוא סיפורה של המדינה והוא שזור בתולדות ימיה של התנועה הקיבוצית. יש לומר בכנות ובכאב רב- החקלאות בישראל קורסת!... אדוני ראש הממשלה, ביום בו אתה מצדיע לתנועה הקיבוצית אנו פונים אליך בזעקה לעזרה ומבקשים רגע לפני שיהיה מאוחר מידי את התערבותך המיידית והנחושה להצלת ענף החקלאות שהיה לאחד מיסודותיה והישגיה של החברה הישראלית".

ועידת החקלאות תפתח מחר יום ב' (18/10) בכפר בלום שבגליל, במטרה להעלות את ענף החקלאות לתודעה הציבורית. בוועידה ישתתפו נשיא המדינה, שמעון פרס, שר החקלאות, שלום שמחון, שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, בכירים ממשרד האוצר, בנק ישראל, אנשי מכוני המחקר באוניברסיטאות, ארגונים חקלאיים ועוד.