הבוקר, יום רביעי, החלו עבודות הבנייה של שכונה חדשה במתחם ישיבת בית אורות הממוקמת ברכס הר הזיתים במזרח ירושלים. ישיבת בית אורות הינה חלק מרצף עירוני-יהודי הכולל את שכונת הגבעה הצרפתית, האוניברסיטה העברית בהר הצופים וקמפוס הישיבה.

DSCF2694לפני שבוע אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעריית ירושלים, את הקמתן של 18 יחידות דיור במסגרת בנייתם של שלושה מבנים בני שלוש קומות. יחידות אלו מיועדות למשפחות האברכים הלומדים בישיבת ההסדר ולצורך התפתחות הקריה החינוכית במקום. הבוקר, החלו כלים כבדים בעבודת פיתוח ותשתית בשטח ובניית השכונה החדשה צפויה להסתיים בתוך כשנה.

הישיבה והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ- ישיבת בית אורות, הינה הגרעין של שכונה יהודית חדשה על הרכס הצפוני של הר הזיתים.

הרב דני אייזק ראש ישיבת בית אורות והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ: "אנו שמחים ונרגשים להתחיל בבניית השכונה החדשה המבטאת את חיזוק אחיזתנו בירושלים השלמה ומאוחדת ואת העובדה כי ירושלים היא ביתו של כל יהודי בארץ ובעולם".

שלמה צוויקלר מנכ"ל ישיבת בית אורות: "השכונה החדשה תהווה עוגן מרכזי לחיבור כל חלקי ירושלים יחד. לחבר את הציבור הרחב לחלקיה העתיקים של ירושלים, רכס הר הזיתים והר הצופים הינה מטרה העומדת לנגד עיני ישיבת בית אורות ובניית השכונה החדשה תהווה מנוף משמעותי לקידום יעד זה".