כלים

מדענים מובילים בעולם ועטורי פרסים ירצו על מחקריהם החדשניים ופורצי הדרך בכנס בינלאומי בנושא: טקסונומיה, מגוון ביולוגי, השינוי הסביבתי העולמי הצפוי והשלכתו על החברה בישראל. בין המחקרים: הקשר בין אובדן המגוון הביולוגי לבין שכיחות תחלואה באדם; תגליות במחקר האוקיינוסים בעולם; היכן נמצאים בעולם המינים שעדיין לא התגלו; שימור בתי גידול בסכנת הכחדה. יום רביעי ב-2.5.12, בית התפוצות, אוניברסיטת תל אביב

השינוי הסביבתי העולמי מעורר דאגה בעולם בקרב קובעי מדיניות והציבור הרחב. מדענים נקראים פעם אחר פעם להציג את הידע המדעי והכלים לסייע בהתמודדות עם האתגר הזה, שיש לו השלכות מרחיקות לכת על החברה האנושית.

מדינת ישראל היא מדינה צפופת אוכלוסין, עם קצב גידול אוכלוסיה ופיתוח מהירים ביותר, המתקיימת באזור יובשני – ועל כן האתגרים הסביבתיים בישראל במאה ה-21 עצומים במיוחד. נחוץ ידע מדעי ומקצועי בכדי לאפשר לנו כמדינה לשמר את המערכות האקולוגיות של ישראל ואת תפקודיהן החיוניים למען כלכלת, רווחת ובריאות החברה בישראל.

כינוס בינלאומי שיתקיים באוניברסיטת תל אביב, יעסוק בנושאים אלה ואחרים, במטרה לבחון את מוכנות המדע בישראל להתמודדות עם אתגרי האלף השלישי בשימור, ניהול וניצול בר-קיימא של המערכות האקולוגיות ותפקודיהן. בכינוס ישתתפו מדענים מובילים מהארץ ומהעולם, אשר ירצו על מחקריהם החדשניים ופורצי הדרך.

בין הנושאים שידונו בכנס: הקשר בין אובדן המגוון הביולוגי לבין שכיחות תחלואה באדם (פרופ' אילקה הנסקי); גישה חדשנית לשימור בתי גידול בסכנת הכחדה (פרופ' אילקה הנסקי); היקף פערי הידע בתחום הטקסונומיה (היכרות עם מינים) בעולם והיכן נמצאים בעולם המינים שעדיין לא התגלו (פרופ' סטיוארט פים); תגליות במחקר האוקיינוסים בעולם ועל המגוון הביולוגי לצד יעדים ואתגרים בתחום (פרופ' ננסי נולטון); הישגים מחקריים חדשניים על שימוש באוספים של מוזיאונים לטבע לחיזוי השלכות של שינויים אקלים בעולם (פרופ' איאן אואן), ועוד.

הכנס נערך בשיתוף: היוזמה לטקסונומיה בישראל, המוזיאון הזואולוגי, משכן אוספי הטבע הלאומיים ע"ש שטיינהרדט, המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, משרד המדע והטכנולוגיה והאגודה לאקולוגיה ומדעי הסביבה. ובחסות האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים והמועצה להשכלה גבוהה בישראל.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…
מרס 05, 2019

עיצוב גרפי קורסים

העולם המודרני מציע לנו אין סוף קורסים, קורסים בתחומים שונים מהם פיזיים ומהם וירטואליים.…