כלים

שלט ברחוב חזון איש בבית שמש אוסר על נשים לעבור במדרכה ליד בתי כנסת. מנכ"ל חדו"ש הרב רגב: לא נצליח לגרש את דיבוק ההפרדה כל זמן שמפלגות מדירות נשים חברות בקואליציה

חידוש בבית שמש: אסור לנשים לעבור ליד בית כנסת. שלט ברחוב חזון איש בעיר קובע: "בהוראת המרא דאתרא (רב העיר) הנשים מתבקשות לפנות למדרכה שמעבר לכביש, שלא לעבור בסמיכות.לבתי הכנסת". השלט מביא בחשבון אפשרות של נשים שיתעקשו ללכת על המדרכה האסורה ולכן הוא דורש: "בודאי שאין להתעכב על המדרכה המשמשת מעבר לבאי בתי הכנסת".

ביום שישי צילמה הטלביזיה הדנית את השלט לכתבה על הדרת נשים בישראל. בתגובה הוקפה הכתבת בגברים חרדים שדרשו ממנה לעזוב את המקום ואיימו לפגע במצלמה. אחד מהם הסביר שזכותם לקבוע מי ילך על המדרכה כיוון שהם משלמים ארנונה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב דרש בתגובה מעיריית בית שמש להסיר מייד את השלט הבלתי חוקי ולקנוס את בית הכנסת. "אין גבול להמצאות החולניות של הקנאים החרדים", אמר רגב. "הדרישה שנשים לא יעברו ליד  בית הכנסת, כאילו המדרכה היא חלק מעזרת הגברים, היא עוד שיא בפסיכוזת ההפרדה שמתפשטת כמו מחלת נפש ויראלית בכל חלקי ישראל".

רגב אמר, ש"קשה שלא להתרשם מהקלת הרבה שבה גברים חרדים עוברים לאיומים והטרדות כנגד נשים, כמו הכתבת הדנית. משהו לקוי מאוד במערכת החינוך החרדית שמקנה את סדר העדיפויות המעוות הזה".

לדברי רגב, "את דיבוק ההדרה לא ניתן יהיה לגרש כל זמן שמפלגות מדירות נשים יושבות בקואליציה. הגיע הזמן שנתניהו ולבני יבינו את ההכרח להקים ממשלה אזרחית שתעביר חוקים נגד אפליית נשים במרחב הציבורי".