צילום: אילוסטרציה

מבצע ביקורת של רשות המסים בחדרה והסביבה: סוכן ביטוח שלא רשם 69,000 ₪ "אנחנו רושמים בסוף החודש". אנשי יחידת ניהול ספרים ערכו מצבע ביקורת בחדרה ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה חדרה, נערכו 151 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים ביישובים מהאזור, מהן עולה כי כ- 7% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

קרא עוד...

הסתה ברשת כנגד חיילים חרדים המשרתים בצבא. צילום: אילוסטרציה

התנועה לאיכות השלטון קוראת למשטרת ישראל לטפל בהסתה ברשת כנגד חיילים חרדים המשרתים בצבא - בעקבות פרסומים ברשת על מיזם הקורא לצילום ופרסום תמונות של חרדים על מדים, פנתה התנועה לאיכות השלטון למשטרת ישראל בבקשה לטיפול בנושא, חקירתו ומיצוי הדין עם האחראים לו.

קרא עוד...

החלטה תקדימית: משרד הביטחון פתח בהליכים לבחינת הגשת תביעת נזיקין כנגד הגורמים המעורבים בהריגת החייל יפתח גריידי ז"ל. תמונה: אילוסטרציה

החלטה תקדימית: משרד הביטחון פתח בהליכים לבחינת הגשת תביעת נזיקין כנגד הגורמים המעורבים בהריגת החייל יפתח גריידי ז"ל. גריידי נדקר למוות מחוץ למועדון במהלך חופשה מהצבא. משרד הביטחון בוחן משפטית את האפשרות לתבוע את הוצאותיו (מיליוני ₪) מהגורמים המעורבים שהורשעו בהריגתו ו/או באי מניעתה משרד הביטחון, באמצעות יחידת הסגן הבכיר לתביעות וביטוח שבאגף היועץ המשפטי למערכת הביטחון, פתח בהליכים בשיתוף היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה ופרקליטות מחוז מרכז (אזרחי) לבחינת הגשת תביעת נזיקין אזרחית במיליוני ₪ כנגד הגורמים המעורבים בהריגתו ובאי מניעת הריגתו של יפתח גריידי ז"ל.

קרא עוד...

ח"כ שאשא ביטון: "יש גם מקרי קצה, יש ילדים ששפוטים על רצח. לא הייתי מנתקת את הכלא ממעטפת השיקום שהם צריכים לקבל. גם שם יש צורך במעטפת של שיקום וטיפול, של ראייה אחרת של הסביבה". צילום: דוברות הכנסת

הוועדה לזכויות הילד תקדם תוכנית מקיפה לשיקום אסירים קטינים - במהלך דיון שבמרכזו נתוני שב"ס כי 75 אחוז מהקטינים המשתחררים מהכלא חוזרים אליו, גייסה יו"ר הוועדה, ח"כ שאשא ביטון את כלל הגורמים המעורבים לשם גיבוש תוכנית כוללת: "זה השלב שאנחנו עדיין יכולים להציל אותם" נתוני דו"ח מכון המחקר של הכנסת: "רק 15 אסירים קטינים סיימו ב-2015 את הליכי השיקום, בשנתיים האחרונות רק 10% סיימו תוכניות טיפול במעונות. בני הנוער מעדיפים לרצות את מלוא עונשם ולא להשתתף בתוכניות שיקום" הוועדה לזכויות הילד קיימה היום (ג') דיון בנושא 'שיקום אסירים קטינים'. הדיון התקיים בהמשך לסיור הוועדה בכלא הקטינים 'אופק', ונוכח הנתונים שאסף מכון המחקר של הכנסת אודות המצביעים על אחוזי שיקום נמוכים במיוחד בקרב בני נוער משוחררים (הדו"ח המלא מצ"ב).

קרא עוד...

ארבעה תושבי הרשות הפלשתינאית ניסו להבריח לשטחי הרשות למעלה מ- 100 ציפורי שיר מזן חוחיות

ארבעה תושבי הרשות הפלשתינאית ניסו להבריח לשטחי הרשות למעלה מ- 100 ציפורי שיר מזן חוחיות, הארבעה תושבי הרשות הפלשתינאית בשנות ה- 20 לחייהם נתפסו במהלך סוף השבוע במעבר גשר אלנבי על ידי מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף מפקחי רשות המסים, כאשר מתחת לבגדיהם (!) נמצאו למעלה מ- 100 ציפורי שיר מזן חוחיות, ללא טבעת.

קרא עוד...

מנהלת מכס ומע"מ אילת, גב' אדית הרוש ציינה "רשות המסים נוקטת ביד קשה ובלתי סלחנית כלפי מבריחי סחורות למדינת ישראל

בודקי המכס במעבר הגבול בטאבה מנעו הברחה של 40 ק"ג טבק לנרגילה שהוסלקו ברכב בודקי המכס במעבר הגבול "מנחם בגין" (טאבה), גילו במהלך ביקורת 40 ק"ג טבק לנרגילה שהוסלקו ברכב השייך לצעירים מצפון הארץ.

קרא עוד...

פינוי בעיר אילת ליד תחנת הדלק. צילום: רשות מקרקעי ישראל

מבצע אכיפה באילת: מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו הבוקר פלישה לאדמות מדינה, של בעל תחנת הדלק צוף אילת, לשטח הסמוך לתחנה, במטרה להקים עליו עסק בתחום הרכב. מפקחי רשות מקרקעי ישראל בסיוע משטרת אילת, פינו הבוקר פלישה של בעל תחנת דלק צוף אילת באזור התעשייה במבואות אילת, אשר פלש לשטח הצמוד לתחנה והקים שם משטחי בטון, גדר, שער וצמיגי רכב ללא היתר ובניגוד לחוק במטרה להרחיב את שטחו על חשבון הקרקע הציבורית, זאת לצורך הקמת עסק בתחום הרכב ושטיפת רכבים.

קרא עוד...