גזר דין בפרשיית "בהילוך חוזר": יותר מ- 8 שנות מאסר נגזרו על עבריין מס אשר ביצע עבירות בהיקף של יותר מ- 788 מיליון ₪. בית משפט השלום באשקלון , כב' השופט אבשלום מאושר, גזר היום שמונה שנות מאסר בפועל על יעקב דני ביטון, הנאשם המרכזי בפרשיית "הילוך חוזר".

תמונה: אילוסטרציה
תמונה: אילוסטרציה

זאת לאחר שהורשע, בביצוע שורה ארוכה של עבירות מס חמורות על חוק מס ערך מוסף והן על פקודת מס הכנסה, בהיקף של יותר מ- 788 מיליון ₪ בין השנים 2011-2012. המדינה יוצגה בהליך זה ע"י עו"ד הדס זהר ועו"ד סעיד עתאמנה מהלשכה המשפטית האזורית - מע"מ אשדוד.

יעקב דני ביטון הורשע בביצוע שורה ארוכה של עבירות מס חמורות, ביניהן, קיזוז והפצת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של 789,000,000 ₪, שמס הערך המוסף בגינן, לבדו, הינו בסך של כ- 110 מיליון ₪. לפי הנטען בכתב האישום המתוקן, עמד הנאשם - יעקב דני ביטון, בראש תכנית עבריינית שכל תכליתה להפחית, שלא כדין, את תשלומי מס הערך המוסף שהוא חייב בהם ולסייע בידי עוסקים אחרים לעשות כן.

העבירות התגלו בעקבות חקירה רחבת היקף, אשר התנהלה ע"י צוות חקירה משותף של מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז יחד עם מחלקת חקירות מס הכנסה ויחידת להב 433 של משטרת ישראל.

בנוסף לעונש המאסר בפועל, גזר בית המשפט על יעקב דני ביטון 36 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים שלא יעבור עבירות מס מסוג "פשע", וכן 12 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים שלא יעבור עבירות מס מסוג "עוון". כמו כן, הטיל על הנאשם, קנס כספי בסך של 5,000,000 ₪.

יצוין , כי לנאשם עונש מאסר תלוי ועומד של 14 חודשי מאסר בפועל מתיק פלילי נוסף. ביהמ"ש קבע בגזר דינו כי, עונש המאסר שנגזר היום של 100 חודשי מאסר בפועל , ירוצה במצטבר לו.