יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, ח"כ דני דנון, פנה היום (ה') לשר החוץ, אביגדור ליברמן, בנוגע לכוונה לדחות את גירושם של המסתננים מדרום סודן: "אזרחי מדינת ישראל לא צריכים לסבול עוד מהרעה החולה שהביאו איתם המסתננים. המצב הקיים בדרום סודן לא מצדיק תופעות של אלימות ופשיעה בישראל", אמר דנון

לדבריו מדובר בלחימה בין שתי מדינות, וכפי שבזמן לחימה בישראל, אזרחי המדינה לא זכאים למקלט במדינה אחרת, כך גם המצב בדרום סודן: "המסתננים לא מחפשים מקלט, הם מחפשים עבודה, מדובר בסכנה מהותית למדינת ישראל, תופעות של פשיעה ופגיעה בכלכלה הן רק ההתחלה בדרך לשכונות וערי מסתנני עבודה ברחבי הארץ".

דנון, אשר היה הנציג הישראלי הרשמי הראשון שביקר בדרום סודן, והקים את אגודת הידידות הפרלמנטרית בין המדינות בכנסת, סיכם עם נשיא דרום סודן,סלוואה קייר, כי השניים יפעלו יחד להחזרת המסתננים לביתם: "אני מוכן לקבל את הדרום סודנים חזרה הביתה", אמר נשיא דרום סודן בפגישה בין השניים.

בסיום דבריו לשר החוץ אמר דנון: "כל עוד לא הוגשה פניה רשמית לקליטת המסתננים בישראל, ודרום סודן לא הוכרזה כשדה קרב, אין סיבה לא לגרש את המסתננים ובאופן מיידי".