דליה איציק

(בארץ)

_DSC0021באירוע שהתקיים אתמול, יום רביעי, בתל אביב מטעם הרדיו הבינלאומי של סין (CRI) שבבעלות ממשלת סין, הכריז סגן עורך הרדיו, מה ווי-גונג, על כוונותיהם לבחון אפשרות להקמת תחנת רדיו בישראל, וכן בחינת שיתופי פעולה עם גופי תקשורת ישראליים נוספים. ההכרזה מטעם הרדיו הבינלאומי של סין נובעת מהצלחת פרויקט 'החוויה הסינית שלי' שקיים הרדיו בישראל בחצי השנה האחרונה. פרויקט זה שנועד לחיזוק הקשר בין יהודים שחיו בסין בתקופת מלחמת העולם השנייה וצאצאיהם לסין, הינו פרויקט ראשון בסדרת פעולות שנועדה לקרב בין הישראליים לסין.

ח"כ דליה איציק שנכחה באירוע, אמרה: "אם הייתי ראש ממשלת ישראל, הייתי ממנה שר לענייני סין. לא צריך להכביר במילים כמה הארץ הזו חשובה ומעניינת".

סגן עורך הרדיו, מה ווי-גונג, הוסיף ואמר כי בכוונתו להמשיך ולפעול למען יחסי תקשורת טובים יותר בין ישראל לסין על מנת לחזק את הקרבה בין שתי המדינות.

באירוע שחתם את פרויקט 'החוויה הסינית שלי' לציון 20 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לסין נכחו חברת הכנסת דליה איציק, שגרירת סין בישראל- גאו ין-פינג, ראש מחלקת אסיה במשרד החוץ חגי שגריר, דני נישליס מנכ"ל רדיו חיפה ואנשי ציבור בכירים נוספים.

הרדיו הבינלאומי של סין (CRI) הנמצא בבעלות ממשלת סין, נוסד בדצמבר 1941 והוא מהווה כיום את אחד מגופי התקשורת הגדולים במדינה. בספטמבר 2009 הוקדם גם אתר האינטרנט העברי של הרדיו המהווה את המדיום התקשורתי הממלכתי הראשון של סין בשפה העברית. האתר ששם לו למטרה להציג באופן ישיר וללא תיווך את התרבות והתיירות בסין, מכיל ידיעות חדשותיות ומידע בנושאים שונים הקשורים בסין: תרבות, אתרי תיירות, כלכלה, כנסים ותערוכות, ידע כללי וכן חומרים מוקלטים. נכון להיום, ל- CRI אתרי אינטרנט ב 61 שפות שונות.

אתר האינטרנט העברי של הרדיו:http://hebrew.cri.cn/

בתמונה: סגן עורך הרדיו- מה ווי גונג, שגרירת סין בישראל-גאו ין-פינג וחברת הכנסת-דליה איציק.קרדיט: יח"צ 

(כלכלה צודקת)

בתום דיון סוער, אישרה היום ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד) פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של יו"ר הוועדה ח"כ כץ וחברי הכנסת גילאון, ברכה, איציק, חוטובלי, גלאון, גפני ואח', לפיה גיל הפרישה של נשים יישאר 62 עד שנת 2017, וזכויות העמיתים בקרנות הוותיקות לא ייפגעו. החל משנת 2017 יעלה בהדרגה גיל פרישת נשים ל-64 (אלא אם כן הכנסת תחליט אחרת עד אז). הצעת החוק צפויה לקבל את אישור המליאה בשבוע הבא

(כלכלה צודקת)

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד) דנה היום בהצעת החוק שיזמו חברי הכנסת אילן גילאון (מרצ) והיו"ר כץ, לפיה גיל הפרישה של נשים לא יעלה מעל 62. בנוסף, ייוותר על כנו המצב הקיים, לפיו נשים יוכלו לתבוע הקדמת קבלת קצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי החל מגיל 62, בהתאם למבחן הכנסות. התיקון המוצע לא יגרע מזכותן של נשים להמשיך ולעבוד עד גיל 67, אם ירצו בכך. להצעת חוק זו התמזגו הצעות חוק דומות של חברי הכנסת ברכה, איציק, חוטובלי, גלאון, גפני ועוד

(הדופק הפוליטי)

לפני דקות אחדות כינסה מפלגת קדימה מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות החלטת הממשלה לדחות הצעות חוק חברתיות בשבוע. חברי הכנסת מאיר שטרית, דליה איציק, יואל חסון, שלמה מולה, ונחמן שי אף טענו כי על יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, להיות חסר פניות ולכן לא יכול לנהל קמפיין לנשיאות בעודו מתפקד כיו"ר

(זכויות האדם)

יתומים ששני הוריהם נרצחו בפעולות איבה יקבלו מענק חד פעמי בגובה 550 אלף שקלים, בנוסף לקצבה חודשית מוגדלת

(הדופק הפוליטי)

הצעת החוק של יו"ר סיעת קדימה ח"כ דליה איציק לייצוג הולם לנשים בוועדות חקירה ממלכתיות ובוועדות בדיקה ממשלתיות אושרה הבוקר בוועדה לקידום מעמד האישה ותועבר למליאה לקריאה ראשונה. "הרקע להצעת החוק הוא המציאות שחזקה מאיתנו", אמרה יו"ר הוועדה ציפי חוטובלי, "היינו מצפים שנשים יהיו חלק בלתי נפרד מקביעת המדיניות, אבל זה לא קורה"

(מוזיקה)

cover1"אני גאה ונרגש לחשוף את השיר "מזמור לגלעד", למען החייל החטוף גלעד שליט." הודיע היום אייל גולן במסיבת עיתונאים חגיגית "לפני כחודשיים, שוחחה חברת הכנסת דליה איציק עם המנהל האישי שלי, מוטי גמיש. בשיחתם הועלה הנושא הכאוב והקרוב לליבי, גלעד שליט, ומצוקתם של בני המשפחה הנובעת בשל המאבק הכאוב להחזרתו של גלעד. החלטתי שאני נרתם למען השבתו לארץ של החייל החטוף גלעד שליט, בדרך היחידה שאני מכיר- מוזיקה. "

(הדופק הפוליטי)

ביוזמת שדולת ארץ ישראל בכנסת, חתמו 48 חברי כנסת על קריאה לשרי הממשלה לא לשתף פעולה עם כ-20 חברות שהתחייבו לא לרכוש מוצרים מיו"ש, מזרח ירושלים והגולן. מחצית מחברי סיעת קדימה חתמו על הקריאה, בתוכם יו"ר הסיעה דליה איציק, שר האוצר לשעבר רוני בראון ויו"ר הועדה לביקורת המדינה יואל חסון. חברי הכנסת:"חברות ישראליות מכרו את נשמתן הציונית ואת הסולידריות הלאומית שלהן בעבור חופן דולרים"

(הדופק הפוליטי)
שבעה ראשי סיעות, עשרה ראשי וועדות ושבעה מחברי נשיאות הכנסת הניחו הצעת חוק הקובעת כי המדינה תחרים כספים של הרשות הפלסטינית במידה ויימשך החרם הכלכלי על סחורות ומוצרים מיו"ש. יוזמי ההצעה יו"ר סיעת הליכוד ח"כ זאב אלקין ויו"ר סיעת קדימה ח"כ דליה איציק: "נדרשת חקיקה לצורך הגנה על החופש האקדמי וחופש הסחר במדינת ישראל מפני חרמות אקדמיים, כלכליים, ואחרים"