נשיאות הכנסת אישרה היום את בקשתו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ כרמל שאמה לקיים דיון מהיר בועדת כלכלה בנושא:"המשבר ברכבות הקלות בירושלים ותל אביב". ח"כ שאמה:"מיום ליום הרכבות הקלות נראות יותר כמו רכבות לשום מקום"

נשיאות הכנסת אישרה היום יום ב' 10.5.2010 את בקשתו של ח"כ שאמה לקיים דיון מהיר בועדת כלכלה בנושא:"המשבר ברכבות הקלות בירושלים ותל אביב". הדיון נועד להפעיל לחץ של חברי הכנסת ויעסוק בין השאר בבחינת הדרכים לפתרון המשבר. הדיון יתקיים בשבועיים הקרובים ואליו יוזמנו נציגי משרדי הממשלה והחברה הזכיינית.

ח"כ שאמה:" לאור המשבר המתמשך ברכבות הקלות בתל אביב ובירושלים שממנו נפגעים תושבים, בעלי עסקים ועוד. עלינו כחברי ועדת הכלכלה של הכנסת לעלות את הנושא ולבחון את הפתרונות האפשריים." עוד ציין ח"כ שאמה כי תושבי ירושלים משלמים מחיר כבד על עיכוב העבודות ותושבי גוש דן כבר לא מאמינים שיזכו לראות את הרכבת הקלה בגוש דן.

ח"כ שאמה ציין כי הדיון דחוף ויש לקיימו במהרה וזאת לאור הפרסומים בימים האחרונים כי הבנקים המממנים את פרויקט הרכבת הקלה בירושלים החליטו להפסיק לזכיינית סיטיפס את המימון מה שיקשה על הזכיינית לעמוד בתוכנית להשקת הקו הראשון באפריל 2011. והדיווחים על שלילת זיכיון הפעלת הרכבת הקלה בתל אביב מ ־MTS, בטענה של חוסר יכולת להשיג מקורות מימון לפרויקט.