משרד הביטחון עם הפנים לפריפריה: נחנך ג'יפ ה"סופה 3" הצבאי למפקדי השדה בצה"ל, יורכב בנצרת במסגרת עסקה של כ-120 מיליון ש"ח

בטקס שנערך לפני זמן קצר במפעלי "תעשיות רכב נצרת" נחשף ג'יפ ה"סופה 3" החדיש שישמש את מפקדי השדה בצה"ל.

בטכס קיבלו מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל.) אודי שני ומפקד זרוע היבשה בצה"ל האלוף סמי תורג'מן את ג'יפ "סופה 3" החדיש הראשון שיימסר היום לצה"ל.

הסופה 3 הינו ג'יפ שטח צבאי חדיש אשר נרכש על ידי משרד הביטחון באמצעות מנהל הרכש {מנה"ר} לטובת מפקדי מערך השדה בצה"ל. במסגרת ההזמנה של משרד הביטחון יספק מפעל "תעשיות רכב נצרת" לצה"ל בשנה הקרובה 575 ג'יפים מסוג סופה 3, בעלות של כ120 מיליון ש"ח.

במשרד הביטחון מציינים כי חתימת העסקה עם מפעל מנצרת מהווה חלק מהמדיניות של משרד הביטחון לתת העדפה למפעלים בפריפריה ובאזורי עימות, על מנת לסייע בייצור מקומות עבודה.

בשנת 2010 ביצע משרד הביטחון רכש באזורי פריפריה וקו עימות בלמעלה מ-4 מיליארד ש"ח. משרד הביטחון הינו המשרד הממשלתי היחיד הנותן העדפה לספקים ותעשיות מאזורי פריפריה וקו עימות.

מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (מיל.) אודי שני אמר "מה שאנחנו רואים היום במפעל 'תעשיות רכב נצרת' הוא הביטוי הטוב ביותר לתקציב הביטחון , שילוב של תעסוקה , פריפריה וחיזוק יכולת היצוא של מדינת ישראל לצד אספקת ציוד איכותי לצה"ל.מדובר בעסקת WIN – WIN לתעשייה בישראל, לפריפריה בצפון ולמערכת הביטחון שמקבלת ג'יפ צבאי איכותי. נמשיך לפעול על מנת לייצר ולאתר הזדמנויות שיאפשרו למשרד הביטחון להסיט רכש לאזורי הפריפריה וקו העימות".